- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. OSP w Chodenicach w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym?

- REKLAMA -

Są wyszkoleni i mają odpowiedni sprzęt strażacki. OSP w Chodenicach stara się o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W poniedziałek ochotnicy podpisali porozumienie z przedstawicielami komendy powiatowej i burmistrzem Bochni. Ostateczną decyzję musi podjąć Komendant Główny PSP.

To jedna z czterech jednostek OSP, które komendant główny ujął w przygotowywanych przez siebie planach. Oprócz Chodenic, to Wiśnicz Mały, który już został włączony, Okulice i Rajbrot, które czekają – wylicza bryg. Paweł Matyasik z KP PSP w Bochni.

Decyzja w sprawie OSP Chodenice ma szansę zapaść pod koniec kwietnia. Póki co wczoraj zostało podpisane porozumienie dotyczące włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Chodenicach do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To pierwszy krok.

Porozumienie będące podstawą do wydania przez Komendanta Głównego PSP decyzji o włączeniu jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego zostało podpisane przez: Burmistrza Stefana Kolawińskiego Komendanta Powiatowego PSP w Bochni bryg. Jacka Ryncarza, Prezesa OSP Chodenice dh Jana Kasprzyka i Naczelnika OSP Chodenice i dh Szczepana Kasprzyka.

Warto dodać, że OSP Chodenice będzie pierwszą jednostką w KSRG z terenu miasta.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra