- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Orlik niedługo gotowy! Zamiast gumowego granulatu będzie piasek kwarcowy

Fot. Kuba Kaczmarczyk
- REKLAMA -

W najbliższych tygodniach zostanie otwarty odremontowany Orlik na os. Niepodległości w Bochni. – Przedłużony termin zakończenia tego zadania to 30 kwiecień tego roku, ale wszystko wskazuje na to, że wykonawca z realizacją tego zadania upora się szybciej – mówi w rozmowie z portalem Bochniazbliska.pl – Gustaw Korta, zastępca burmistrza Bochni.

Inwestycja miała być zakończona w grudniu ub. roku. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne jej oddanie przesunięto o kilka miesięcy.

– Chodzi o podłoże, które było mocno zawilgocone. Nie chcieliśmy dopuścić do takiej sytuacji, że remont trzeba będzie powtórzyć za trzy lub cztery lata. Konieczne było przesunięcie pewnych robót – tłumaczy zastępca burmistrza.

Prace są już w tej chwili na finiszu. Teren boiska został pokryty szarym podkładem. Na nim zostanie rozłożona sztuczna nawierzchnia w kolorze zielonym. Nie będzie ona jednak wypełniana gumowym granulatem, jak to było do tej pory, ale piaskiem kwarcowym.

– To najnowsze rozwiązanie stosowane przy tego typu obiektach, zdecydowanie bardziej ekologiczne niż gumowy granulat – zapewnia Gustaw Korta.

Podczas remontu nie odbudowano szatni. W miejscu, gdzie była zlokalizowana zostanie zasiana trwa. Nie przewidziano tam żadnych dodatkowych ławek. Przynajmniej na razie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra