Wydarzenia

Bochnia. Odkomarzanie: dziś Proszowska, Birków, Krzyżanowicka i Chodenice

Fot. Patryk Salamon

W Bochni trwa akcja odkomarzania. Środek, który zwalcza komary jest rozpylany miejscowo po godzinie 19. Dziś kolejny rejon akcji. – To między innymi ulice: Proszowska, Birków, Krzyżanowicka i Chodenice – wylicza Jerzy Bieżychudek inspektora ds. Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Miasta w Bochni.

Pracowników bocheńskiego magistratu w akcji wspierają druhowie OSP z Chodenic i Kolanowa.

Odkomarzanie będzie prowadzone na pewno do końca tygodnia. Jeśli będzie taka potrzeba zostanie przedłużone także na przyszły tydzień.

Przedstawiciele magistratu apelują, by zgłaszać miejsca, gdzie występuje problem. Zgłoszenia są przyjmowane pod nr tel. 14 61 49 116.

Rozpylany przez służby miejskie i strażaków środek w postaci mgły – aerozolu nie stanowi po opadnięciu niebezpieczeństwa dla ludzi i zwierząt, jednak w trakcie rozpylania nie powinien dostawać się do oczu, czy też dróg oddechowych mogąc powodować swędzenie i pieczenie.

Mieszkańcy terenów na których prowadzona jest akcja zostaną poinformowani z wyprzedzeniem o przeprowadzeniu zabiegu przez Ochotniczą Straż Pożarną, poprzez megafony, a teren przed wejściem osób i zwierząt zabezpieczy Straż Miejska.

Mgła wytwarzana przez urządzenia bardzo krótko unosi się w powietrzu i dosłownie w kilkanaście sekund później nie ma już żadnego niebezpieczeństwa dla mieszkańców.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra