Wydarzenia

Bochnia. Od 1 kwietnia drożej za śmieci: 14 zł za segregowane, a 20 zł za zmieszane

To nie jest żart Prima Aprilis. Od 1 kwietnia mieszkańcy będę płacić więcej za śmieci. Podczas dzisiejszej sesji RM przyjęto nowe stawki. Za ich wprowadzeniem głosowało 14 radnych, 2 było przeciw, 5 wstrzymało się od głosu.

Temat podwyżek został omówiony na komisjach. Projekt wprowadzający nowe stawki przygotowany przez burmistrza pozytywnie zaopiniowała komisja gospodarki komunalnej i ochrony środowiska RM w Bochni.

Radni nie dyskutowali już nad celowością zmian. Jedynie Damian Słonina dopytywał, czym kierowano się podnosząc stawkę za wywóz śmieci sortowanych o 33 procent, a zmieszanych o 29 procent.

-Dlaczego nie dowartościowuje się osób, które segregują śmieci, obarczając je większą podwyżką – pytał burmistrza.

Stefan Kolawiński tłumaczył, że różnica to zaledwie kilka procent. Burmistrz przekonywał, że nowe stawki dostosowano do sytuacji na rynku. Zapewniał, że analizował ją wspólnie z prezesem BZUK Sławomirem Kołodziejem. – To stawki, które pokryją koszty konsorcjum i ochronią mieszkańców – mówił burmistrz.

Stefan Kolawiński zwrócił uwagę, że w przyszłym roku mieszkańców Bochni czeka kolejna podwyżka stawek za odbiór śmieci.

TAK W SPRAWIE NOWYCH STAWEK GŁOSOWALI RADNI:

Za przyjęciem uchwały było 14 radnych: Marek Bryg, Andrzej Dygutowicz, Bogdan Dźwigaj, Edward Dźwigaj, Celina Kamionka, Marek Kania, Eugeniusz Konieczny, Kinga Przyborowska, Łucja Satoła -Tokarczyk, Damian Słonina, Krzysztof Sroka, Kazimierz Ścisło, Alicja Śliwa, Kazimierz Wróbel.

Przeciw było 2 radnych: Zenona Banasiak, Janusz Możdżeń.

Od głosu wstrzymało się 5 radnych: Marta Babicz, Jan Balicki, Bogdan Kosturkiewicz, Jerzy Lysy, Anna Morajko.

ZOBACZ TAKŻE:

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra