- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. O sprawy migracyjne politycy Zjednoczonej Prawicy pytali dziś Donalda Tuska ZDJĘCIA

Czy chciałby pan zburzyć mur i pozwolić zalać Polskę nielegalnymi imigrantami? Między innymi takie pytanie skierowane do Donalda Tuska zadała dziś na bocheńskim poseł Józefa Szczurek-Żelazko. W briefingu prasowym uczestniczyli także: poseł Urszula Rusecka, poseł Norbert Kaczmarczyk, senator Włodzimierz Bernacki.

-Rząd Zjednoczonej Prawicy podejmuje konkretne działania. Jest to czas na konkrety, aby obronić naszą ojczyznę – podkreślała poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

Poseł Urszula Rusecka zwróciła uwagę, że to właśnie premier Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki ostrzegali przed tym co może się wydarzyć za wschodnia granicą.

Senator Włodzimierz Bernacki zwrócił uwagę, że do Polski legalnie przyjechało ponad 4 mln osób.

– Rząd Zjednoczonej Prawicy jest jednak absolutnie przeciwny nielegalnym migrantom, którzy starają się dotrzeć przez granicę Białorusi w sposób bardzo spektakularny. Chodzi o niszczenie zapory, podkopy, z pominięciem punktów granicznych. Te osoby nie powinny znaleźć się na terenie Polski, ponieważ nie potrafią działać w ramach obowiązującego porządku prawnego – dodał senator.

Poseł Norbert Kaczmarczyk podkreślał z kolei, że to rządy Zjednoczonej Prawicy dają Polsce gwarancje bezpieczeństwa, w przeciwieństwie polityki multi-kulti preferowanej przez Donalda Tuska.

Rząd Zjednoczonej Prawicy jest jest gwarantem, że Polska nie zgodzi się na przymusowe relokacje migrantów i będzie podejmowała odważne decyzje, zawsze w interesie bezpieczeństwa polskich obywateli.

Politycy poinformowali, że od początku roku Straż Graniczna odnotowała w sumie blisko 10 tys. prób nielegalnego przejścia przez granicę z Białorusi do Polski. W marcu i kwietniu było to po ok. 2,5 tys. takich prób; w maju – łącznie ponad 2,1 tys. Migranci pochodzili z ponad 40 krajów.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  gość

  01 lipca 2023 godzina 06:30

  Ten z brodą to nie ten czasem od drogich traktorów ???????
  Dzisiaj PiS z bilbordami jutro PO z plakatami chyba idą wybory???

 2. Avatar

  Super p.Józefo

  01 lipca 2023 godzina 22:36

  Szach mat i donaldinio został zdeptany i zaorany bo szkodzi narodowi z takim podejściem euro-niemieckim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra