Wydarzenia

Bochnia. Nikt nie chce zostać dyrektorem szpitala powiatowego?

Fot. Patryk Salamon

Ani jedna osoba nie odpowiedziała na konkurs ogłoszony na dyrektora Szpitala Powiatowego w Bochni. To może oznaczać, że nikt nie jest zainteresowany objęciem tej posady, albo, że wszyscy zainteresowani, ze złożeniem dokumentów czekają do ostatniej chwili.

1 lipca mija bowiem termin składania dokumentów. To już drugi konkurs na stanowisko dyrektora. Poprzedni wygrał Wojciech Szafrański związany ze Specjalistycznym Szpitalem im. L. Rydygiera w Krakowie, ostatecznie jednak Zarząd Powiatu zdecydował się z nim nie podpisywać kontraktu. Miało to związek z przeciąganiem terminu podpisania umowy przez Wojciecha Szafrańskiego.

Póki co szpitalem nadal kieruje Jarosław Kycia, jako pełniący obowiązki, jego kadencja zakończyła się 6 grudnia 2018 roku.

Wybrany w drodze konkursu nowy dyrektor będzie pełnił funkcję przez 6 lat.

Wśród wymagań, które muszą spełniać osoby ubiegające się o to stanowisko, jest wykształcenie wyższe, wiedza i doświadczenie dającą rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora. Wymagany jest też co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy, niekaralność.

ZOBACZ TAKŻE:

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra