- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Nadal żadnych konkretów w sprawie budynku dla szkoły muzycznej. O co tu chodzi?

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula
- REKLAMA -

Od kilku miesięcy samorząd Bochni nie potrafi znaleźć rozwiązania w sprawie budynku dla szkoły muzycznej II stopnia w Bochni. Placówka razem ze szkołą I stopnia mieści się w budynku przy pl. Okulickiego. To jednak nie wystarcza. Pilnie potrzebne są dodatkowe pomieszczenia na próby. Idealny byłby budynek w którym obecnie swoją siedzibę ma Straż Miejska w Bochni.

Komisja kultury, której przewodniczy Anna Morajko zaproponowała, aby część budynku dawnego „Medyka” obecnie zajmowanego między innymi przez strażą miejską udostępnić uczniom szkoły muzycznej. To rozwiązanie czasowe, które pozwoli tylko częściowo rozwiązać problem, ale przerwie impas. Rozwiązanie to zaproponowano podczas ostatniej sesji RM w Bochni.

Andrzej Koprowski przedstawiciel bocheńskiego magistratu zapewnia, że ta propozycja wymaga głębokich przemyśleń.

-Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób mogłyby funkcjonować obok siebie Straż Miejska i Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia? Oprócz tego jest jeszcze wiele innych znaków zapytania. Dokładnie które pomieszczenia miały by być przejęte? Gdzie umieścić pozostałych lokatorów? Co dokładnie ma się znajdować – ze strony szkoły – w budynku, czy sale do ćwiczeń, czy inne pomieszczenia, jeśli tak to jakie? Czy ma to stanowić dodatkowe pomieszczenia dla szkoły, czy docelowo chodzi o przejęcie całego budynku i przeniesienie? Czy SM ma być w jakiś sposób odgrodzona od szkoły, czy będzie możliwość poruszania się po całym budynku? Czy ćwiczenia na instrumentach nie będą przeszkadzały w pracy strażnikom? W jaki sposób spełnić wymagania SANEPID-u dot. łazienek, toalet i zaplecza socjalnego? Te i inne pytania muszą znaleźć odpowiedź i dopiero wtedy można będzie podjąć decyzję – wyjaśnia.

Pod uwagę brane jest także udostępnienie pomieszczeń w Gimnazjum nr 1, w budynku dawnej SP nr 4 oraz w budynku MDK. Nadal nie ma jednak żadnych konkretów.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra