Wydarzenia

Bochnia. Mimo strajku w szkołach średnich będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

Fot. Patryk Salamon

Starosta Adam Korta oraz wicestarosta Ryszard Drożdżak spotkali się z dyrektorami szkół średnich z powiatu bocheńskiego. Tematem spotkania było przygotowanie szkół do planowanej akcji protestacyjnej nauczycieli.


Ciągle mam nadzieję, że związkowcy oraz rząd dogadają się i do strajku nie dojdzie. Jednak na ten moment najważniejszą kwestią dla nas jest zapewnienie opieki dla młodzieży na czas ewentualnego protestu– mówi Adam Korta Starosta Bocheński.


Referendum strajkowe zostało przeprowadzone we wszystkich szkołach i placówkach dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński. Nauczyciele zdecydowali o podjęciu akcji protestacyjnych w I LO w Bochni, II LO w Bochni, ZS nr 3 w Bochni (Ekonomik), CKZiU w Łapanowie oraz w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni.

Dyrektorzy placówek w których odbędzie się strajk zapewnili, że zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo – wychowawcze i będzie zapewniona opieka dla wszystkich uczniów, którzy przyjdą w tym dniu do szkoły. W przypadku Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bochni jej działalność zostanie ograniczona, mogą zostać odwołane terapie pedagogiczne, natomiast podstawowa działalność jak orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego czy też opinie, w miarę możliwości będą realizowane.

W przypadku ZS nr 1 w Bochni (Mechanik), ZS nr 2 w Bochni (Budowlanka) oraz SOSW w Bochni, zajęcia będą się odbywały według planu, gdyż w tych placówkach nie będzie strajku.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra