Wydarzenia

Bochnia. Maseczki z bocheńskiej akcji wykorzystuje nie tylko personel szpitala. Chronią przed zakażeniem także pacjentów!

Od piątku wszyscy pacjenci bocheńskiego szpitala otrzymują maseczki, które powstają w ramach bocheńskiej akcji zapoczątkowanej przez Ewę Maciuszek. W inicjatywę zaangażowane jest już blisko tysiąc trzysta osób. Tyle liczy grupa utworzona na FB. Każdy pomaga jak może.

Część osób szyje maseczki, inne je dostarczają pod wskazane adresy. Członkowie grupy to także mieszkańcy powiatu bocheńskiego, przekazujący do szpitala środki czystości, czy płyny dezynfekujące, na które w ostatnim czasie jest ogromne zapotrzebowanie.

W ramach grupy udało się przygotować dla bocheńskich medyków specjalne przyłbice.

Pięknie rozwija się też utworzona zbiórka na portalu pomagam.pl, gdzie można wesprzeć akcję wpłacając pieniądze na zakup potrzebnych materiałów. Do tej pory na koncie jest ponad 16 tys. złotych.

Akcję można cały czas wspierać KLIKNIJ I WESPRZYJ AKCJĘ

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Eugeniusz Konieczny

    30 marca godzina 20:29

    Wobec tej tragedii jaka ma miejsce w całym świecie, również i u nas, w Bochni, na terenie naszego powiatu. Coraz częściej spotykamy się z wymierną – różnorodną pomocą prywatnych osób, instytucji, organizacji, dla bochenskiego szpitala. Daję pod rozwagę Przewodniczącemu Rady Miasta Panu Bogdanowi Kosturkiewiczowi,przyłączenie się nas, radnych, do grona ludzi nie obojętnch na potrzeby naszej lecznicy. Proponuję byśmy przeznaczyli nasze jednomiesięczne diety. Jeśli nie całe, to przynajmniej po 500 zł. Nie zależnie od zbiorowej decyzji,osobiście przekażę całość.

    Z szacunkiem dla wszystkich Darczyńców – Eugeniusz Konieczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra