Wydarzenia

Bochnia. Makulatura na misje. W sobotę kolejna zbiórka

Stare gazety, kartony i papier w sobotę można przynieść pod kościół św. Pawła Apostoła w Bochni, gdzie odbędzie się kolejna zbiórka „Makulatura na misje”. Akcja, której organizatorką jest Maria Ślusarz potrwa od godz. 7 do 16.

– Zgodnie z tym jak zapowiadaliśmy z radością informujemy, że  w kwietniu rozpoczynamy szósty  rok akcji  „Makulatura na misje”, której celem jest pomoc w ukończeniu  budowy ośrodka  zdrowia tj. pierwszego  obiektu  planowanego Centrum Dziecka, „Cite de la vie – Mere Josepha” w bardzo biednej dzielnicy Cariere w  stolicy Kamerunu Yaounde – wyjaśnia Maria Ślusarz ze Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Dzieło to koordynuje s. Kolbena Frąckiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek, która przysłała do Bochni list:

Pokój i dobro.

Kochani nasi Przyjaciele i Dobroczyńcy naszej misji w Yaounde Kamerun.

Pragnę podzielić się z Wami, tym razem dobrymi wiadomościami.

Budowla ośrodka zdrowia posuwa sie do przodu mimo wielu trudności i przeciwności. Podziemie poszło w górę, został zalany sufit. Niespodziewanie trzeba było zmienić plany, Powiększenie podziemia i kopanie nowych fundamentów. Parter idzie w górę według planów. Następnie czeka nas zalanie nowego stropu.

Sąsiedzi cieszą się wodą pitną. Przychodzą z daleka po wodę.

Czeka na nas następny projekt. Doprowadzenie wody do ośrodka zdrowia. Trzeba będzie zrobić nowy system dystrybucji wody.

Za każdą waszą udzieloną pomoc, za trud każdego kilograma makulatury, za modlitwę gorąco i to bardzo gorąco DZIĘKUJĘ. Dzięki Wam prace posuwają się do przodu.

Niech Dobry Pan Wam błogosławi i obdarzy swoim pokojem.

 Życzę dobrego przeżycia Wielkiego Postu i udziału w Radości Zmartwychwstałego Pana.

S Kolbena z Siostrami.


Kontener na makulaturę będzie ustawiony na parkingu przy KOŚCIELE ŚW.PAWŁA AP. w godz. 7.00 -16.00 .

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można  wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.


Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra