Wydarzenia

Bochnia. Kamienica przy Szewskiej 1- policja nadal wyjaśnia, co było przyczyną pożaru

pożar kamienicy
Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Nadal trwa postępowanie wyjaśniające przyczynę pożaru, do którego doszło osiem miesięcy temu w kamienicy przy ulicy Szewskiej. Wykluczono, że było to podpalenie, przyczyna zdarzenia jest ustalana. – Dotarła do nas kolejna ekspertyza w tej sprawie, która potwierdziła poprzednie ustalenia. Postępowanie jednak nadal trwa – mówi asp. sztab Dominika Półtorak z KPP w Bochni.

Do pożaru kamienicy w centrum Bochni doszło 2 czerwca ub. roku. Całkowicie spaliło się poddasze budynku nad arkadami, zniszczeniu uległy także mieszkania zlokalizowane na pierwszym piętrze. Wszystkie rodziny, które zamieszkiwały kamienicę, musiały znaleźć nowe lokum.

Co będzie dalej z kamienicą przy Szewskiej 1?

Podczas ostatniej sesji RM w Bochni burmistrz ujawnił, że otrzymał od właścicieli kamienicy propozycję odkupienia jej za 3 mln zł. Samorządowiec został upoważniony do przedstawienia tej oferty radzie, która decydowałaby w tej sprawie. Dodał jednak, że według niego cena jest wygórowana.

Sytuacja prawna kamienicy przy Szewskiej 1 jest skomplikowana. Kilka lat temu sąd nakazał miastu wydanie tej nieruchomości właścicielowi, nie uczyniono tego jednak do tej pory. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że kilka mieszkań w tym budynku należy do prywatnych właścicieli.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. vip

    06 marca godzina 10:54

    niech lepiej wyjaśnią co przed 10 laty było przyczyną pożaru sąsiedniej kamienicy ( zburzonej później ) przy Pl. Św. Kingi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra