- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Dziś o godz. 18 w Hali Widowiskowo-Sportowej inauguracja Festiwalu Piosenki Integracja Malowana Dźwiękiem

- REKLAMA -

Grzegorz Płonka i Agnieszka Sapińska będą gośćmi drugiego dnia wydarzeń towarzyszących Festiwalowi Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”. 

W środowe popołudnie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni  wybrzmią fortepianowe dźwięki, a to za sprawą Nikifora fortepianu czy Beethowena z Murzasichle jak nazywany jest Grzegorz Płonka. 

Wyjątkowy recital uroczyście rozpocznie festiwal. Niecodziennym wydarzeniem będzie również otwarcie wystawy Agnieszki Sapińskiej, która ustami maluje swoje obrazy.

Grzegorz Płonka jest muzykiem z wadą słuchu, wzroku i innymi niepełnosprawnościami. Przez 14 lat był błędnie diagnozowany. Dopiero po czasie okazało się, że zamiast autyzmu i niepełnosprawności intelektualnej ma m.in. wrodzone wady słuchu i wzroku.

 Aparaty słuchowe, a później implant ślimakowy wyzwoliły ogromny talent muzyczny. Na początku 2022 roku do kin trafił  film „Sonata”, który opowiada historię 33-letniego dzisiaj Grzegorza.

Kolejna artystka, którą będzie można spotkać podczas Festiwalu, kocha kwiaty i pejzaże dlatego to właśnie one są tematem przewodnim jej obrazów, które maluje ustami i stopą. Agnieszka Sapińska bo o niej mowa, osobom niepełnosprawną jest od urodzenia. W malarstwie – jak sama mówi – znalazła sposób na życie, stało się ono Jej hobby i oderwaniem od szarej rzeczywistości. Swoje życie wiąże ze sztuką, która jest dla niej sposobem na przekazanie uczuć i wrażeń.

Wystawę Agnieszki będzie można oglądać przez kolejny tydzień w galerii Kopalnia Sztuki Bochnia. 

Niespodzianką dla uczestników będzie występ Alicji Węgorzewskiej i Wojciecha Sokolnickiego.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Wojtala72

  09 czerwca 2022 godzina 07:38

  …dlaczego „Wydarzenia”podawane sa z jednodniwym opoznieniem?

  • Avatar

   Małgorzata Więcek-Cebula

   09 czerwca 2022 godzina 10:36

   Absolutnie nie są, bardzo dbamy aby były aktualne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra