- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Dziś Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci. Walczą i pomagają małemu Tadziowi

fot. Auxilium
- REKLAMA -

Około 300 zawodników z całej Polski, ale też Ukrainy weźmie udział w Mikołajkowym Turnieju Judo, który rozpocznie się dziś o godz. 11 w hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni.  Podczas imprezy wolontariusze Auxilium będą prowadzić zbiórkę na pomoc jednemu z podopiecznych fundacji – siedmiomiesięcznemu Tadziowi.

–  To taki nasz mały wkład w pomoc dla tego malucha, przedstawiciele fundacji beda zbierać pieniądze na jego leczenie podczas turnieju – powiedziała Portalowi Bochnia z bliska – Sabina Bajda, dyrektor MOSiR w Bochni, organizatorka turnieju.

Tadzio Tobiasz urodził się w maju 2018 roku, ale historia jego walki jest o wiele dłuższa. Problemy zaczęły się już w 2 miesiącu ciąży. Lekarze nie dawali szans, ale mama dzielnie walczyła o syna, a i on się nie poddawał. Początkowo w Bochni, a później już w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, trwała bitwa o każdy dzień życia. Tadzio urodził się w 28 tygodniu ciąży z licznymi powikłaniami wynikającymi z małowodzia oraz skrajnego wcześniactwa.

Ważył tylko 880g i mieścił się lekarzowi na dłoni. Nie oddychał samodzielnie, miał przykurcze, zapalenie płuc i walczył… Kilka razy otarł się o śmierć, cztery miesiące zaintubowany (oddychał dzięki respiratorowi), miał problemy z krążeniem, kilkukrotnie miał przetaczaną krew, pojawiła się też retinopatia.

Płuca nie działały praktycznie w ogóle. Żywiony przez sondę. Mało kto w niego wierzył, ale Tadeusz postanowił udowodnić, że cuda się zdarzają, a nadzieja umiera ostatnia. Po półrocznym pobycie na oddziele intensywnej terapii noworodka łódzkiej neonatologii, Tadzio wciąż podłączony do rurek wyszedłi do domu, gdzie będzie pod opieką hospicjum i gdzie będzie dalej walczył. Będzie wymagał długotrwałej tlenoterapii, rehabilitacji ruchowej, neurologicznej, logopedycznej (musi nauczyć się jeść), specjalistycznej opieki lekarskiej.

Leczenie Tadzia można wesprzeć wpłacając pieniądze na jego subkonto w Alior Banku: 64 2490 0005 0000 4600 8421 5838. Można też odwiedzić dziś Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci, zobaczyć jak pięknie walczą mali zawodnicy i wrzucić pieniądze podczas prowadzonej kwesty.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra