- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia, Brzesko. Nowe zasady odwiedzin pacjentów w szpitalach. Zobacz, co się zmieniło?

- REKLAMA -

W bocheńskim szpitalu osoby, które chcą wejść na oddział, by zobaczyć się ze swoimi bliskimi muszą przedstawić certyfikat potwierdzający pełne szczepienie przeciwko COVID-19. Jeśli go nie posiadają odwiedziny mogą się odbyć za zgodą  lekarza kierującego oddziałem, na warunkach uzgodnionych przez niego. W Brzesku osoba odwiedzająca przy wejściu do oddziału wypełnia specjalne oświadczenie na temat stanu swojego zdrowia.

Dyrektorzy szpitali tłumaczą, że wprowadzenie ograniczeń jest koniecznością w sytuacji gdzie wzrasta liczba zakażeń. To działania prewencyjne, które mają ochronić szpital przed zamykaniem oddziałów. W obu placówkach wprowadzono też godziny, w których możliwe jest odwiedzenie hospitalizowanych.

W Brzesku wizyty odbywają się codziennie tylko od godz. 13.00 do 14.00. W sali może znajdować się jedna osoba odwiedzająca.

Dyrekcja bocheńskiego szpitala wyznaczyła różne godziny odwiedzin. I tak w przypadku oddziału Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP oraz Oddziału Położniczo- Ginekologicznego odwiedziny przewidziano pomiędzy godziną 15.00 a 19.00 . W godzinach  14.00-17.00  możliwe są wizyty na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Urazowej z Pododdziałem Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej, Oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologicznym, Oddziale Dziecięcym.

W przypadku Oddziału Opiekuńczo-Leczniczego odwiedziny są możliwe wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym  uzgodnieniu wizyty z personelem oddziału (tel. 14 61 53 276). Podobne zasady wprowadzono w przypadku Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii  (tel.14 61 53 255) także wizyta u pacjentów terminalnie chorych  może się odbyć po wcześniejszym uzgodnieniu.

Szpital wprowadził także ograniczenia czasowe. Wizyta może trwać maksymalnie 15 minut.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Elfi

  17 września 2021 godzina 12:14

  Odkąd odwiedziny ograniczył Covid na oddziałach jest ład cisza a pacjentki na oddziałach ginekologicznych nie czują się skrępowane jak to było za czasów „”pielgrzymek „”chorzy potrzebują spokoju ciszy,ostatnią rzeczą jest znoszenie podarunków w postaci smakołyków które psują się i często wywołują biegunki itp myślę iż 15 minutowy pobyt jednej osoby jest wystarczający w chorobie

  • Avatar

   Franek

   17 września 2021 godzina 17:25

   Głos rozsądku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra