- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Bogdan Klich, Piotr Kempf i Mirosław Chodur dyskutowali na temat: dlaczego Polska biednieje?

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Senator Bogdan Klich wraz Piotrem Kempfem (PSL) i radnym Mirosławem Chodurem (PL2050) wzięli udział w dyskusji zorganizowanej dziś rano na bocheńskim Rynku w Bochni. Tematem spotkania była aktualna sytuacja i Krajowy Plan Odbudowy.

11 komentarzy

11 Comments

 1. Avatar

  Anonim

  17 września 2022 godzina 14:09

  Trudno o takiej porze dyskutować o polityce. Takie dyskusje organizuje się w godzinach popołudniowych lub wieczorem.

  • Avatar

   ar

   18 września 2022 godzina 12:33

   Tak to się zgadza, że pora na takie spotkanie nie była zbyt fortunna. Ale jakoś słabo też było to spotkanie nagłośnione. My z sąsiadami chętnie byśmy się na to spotkanie się udali ale nic o nim nie wiedzieliśmy.
   Budzącym zatroskanie może być fakt, jak wielu nie za bardzo pojmuje co to jest demokracja i jak powinno być zorganizowane czy w ogóle zbudowane Państwo Prawa. A to przede wszystkim po to, ażebyśmy nie utracili naszych Praw i Wolności, abyśmy się mogli bronić w razie czego przed mocą Władzy!
   Dodatkowo kłamliwa propaganda, płynąca szczególnie z tzw. mediów narodowych nie przyczynia się do poznawania tych zawiłości i w ogóle wiedzy o fundamentach demokracji. Z tych to mediów nie płynie rzetelny przekaz informacji o aktualnych wydarzeniach i zdarzeniach, lecz bezczelna i cyniczna propaganda służąca władzy dla utrzymania się przy władzy!
   Obecna ekipa dobrze wie o tym niezorientowaniu ogromnej części naszego Społeczeństwa. Żeruje na tych najniższych i prymitywnych instynktach i odruchach Rodzaju Ludzkiego. I bezwzględnie te braki wiedzy wykorzystuje dla własnych partyjnych i prywatnych celów wykorzystuje! Bo traktuje nasze Państwo jak prywatny folwark.

 2. Avatar

  Pan

  17 września 2022 godzina 15:19

  A jak widać zainteresowanie bardzo duże

 3. Avatar

  Bochnianin

  17 września 2022 godzina 15:44

  Jakoś tłumów nie było…

 4. Avatar

  bochn.wyborca

  17 września 2022 godzina 18:23

  Żałośnie to wygląda , zwłaszcza jak POkazane są plecy przez Mieszkańców !

 5. Avatar

  ulubieniec

  17 września 2022 godzina 22:26

  POjedli? POpili? To w….ć

 6. Avatar

  Laska

  18 września 2022 godzina 11:16

  KOD? I demokracja? Twór który powołano by próbować obalić legalnie wybraną władzę i to zaraz po wyborach? Spieprzajcie dziadki gdzie pieprz rośnie.

  • Avatar

   aser

   18 września 2022 godzina 16:07

   Do Laski i innych tak, lub podobnie pojmujących funkcjonowanie demokratycznego Państwa!
   Nie wiem czy wiesz, czy zdajesz sobie z tego sprawę co mówisz?
   Demonstrowanie swoich przekonań i pojęć to jeden z fundamentów demokracji. Tak jak istnienie Wolnych i Niezależnych od władzy mediów. Jeśli tego nie będzie to nie ma demokracji. Jest autorytaryzm.
   Domyślam się, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego co to jest, co to znaczy. A to znaczy, że nie będzie wolno nikomu myśleć inaczej aniżeli władza sobie tego zażyczy.
   Ty zapewne tego nie wiesz, ale ja bardzo dobrze pamiętam marzec 1953 r. jak zmarł Stalin, a moi Rodzice wówczas rozmawiali szeptem o tym co myślą ale tylko z bardzo zaufanymi osobami. Mój sąsiad w latach 50-tych ub. wieku odsiedział w więzieniu /część wyroku odpracował w kopalni w ciężkich warunkach/ wyrok 1-5 roku za to tylko, że się przyznał że słucha radia Wolna Europa. Być może i tego chcesz? Bo nasza władza chce ażebyś wiedział tylko to co władza sobie życzy. Dlatego z taką zaciekłością zwalcza Wolne Media. Żeby już całkiem było jak u Kimów w Korei.
   KOD demonstrował nie tak przeciw władzy, a już na pewno nie chciał obalić legalnie wybranej władzy, wbrew temu co twierdzisz /to media tzw. narodowe tak to głoszą/ lecz organizował protesty przeciw łamaniu Prawa, wzywał do poszanowania Konstytucji która ma być źródłem i fundamentem wszelkich Praw w każdym Państwie. Czyli działał także i dla nas i dla Ciebie również
   Niestety w Polsce już nie jest. A. Dyda dr prawa, dla niego źródłem prawa jest wola „wodza” bo nie Konstytucja, którą złamał wielokrotnie.
   Z wiedzą w dziedzinie prawidłowego funkcjonowania Państwa Prawa jest pośród mich Rodaków marnie, a ci co akurat teraz do niej się dorwali cynicznie i bezwzględnie tą niewiedzę Polaków wykorzystują. Traktują Państwo jako swoją wyłączna własność.

 7. Avatar

  bc

  19 września 2022 godzina 08:18

  do ar:
  Człeku, powtarzasz slogany mielone przez opozycję od dłuższego czasu. Poprzednia władza rządząca tym folwarkiem zabrała ludziom wszystkie ulgi i przywileje. Ta władza co rusz wprowadza nowe programy socjalne, by ludziom ulżyć, ale ty tego nie widzisz, bo nie chcesz widzieć. Wolisz powtarzać za Tuskiem, Hołownią czy Kamyszem głupawe slogany i narzekać. Widzę, że wybrałeś na poprawę swojego bytu program PO. Przybliż może tym co nie wiedzą jaki to program, co cię w nim ujęło i co dobrego z tego programu wynika dla przeciętnego obywatela. Bo oczywiście PO chce wrócić do władzy nie dla własnych korzyści tylko żeby tobie byt poprawić, resztę majątku narodowego oddać Niemcom, a i prowadzić interesy z Rosją taką jaka jest. Gratuluję perspektyw demokrato.

  • Avatar

   ar

   19 września 2022 godzina 19:35

   Z całym szacunkiem, ale trudno lub nie sposób rozmawiać z kimś, kto tylko powtarza słowa i zdania kłamliwej propagandy nie podejmując merytorycznej dyskusji o sytuacji w jakiej Polska jest i my jesteśmy.
   Trudno na tym przykładzie dziwić się temu, że np. Hitlerowi wierzyło, około 90% Niemców, a teraz tuż obok nas dokładnie tak samo około 90% Rosjan wierzy Putinowi, że on „Ukraińców nie morduje nie gwałci kobiet i dzieci, tylko ich „wyzwala od nazistów”
   Można się domyślać że zapewne dobrze się czujesz w takim towarzystwie? Takie przekonania i pojęcia jakie prezentujesz potwierdzają co można uczynić z ludzkimi umysłami. Kłamstwo powtarzane nieustannie „staje się prawdą” ale czy na pewno?
   Wódz na zachód od nas podzielił ludzkość na dwie rasy „rasę panów i podludzi”. A u nas „wódz” podzielił Polaków na dwa sorty. Gorszy i lepszy. Nie widzisz, że już nam niedaleko to tego samego?
   Ty zapewne zaliczasz siebie do tego „lepszego” sortu?
   Jedno jest pewne; jeżeli my Polacy nie odrzucimy i nie wyeliminujemy z życia politycznego tych, co nas Polaków dzielą miast łączyć to może nas spotkać coś o wiele gorszego aniżeli to, co teraz nam funduje obecna ekipa.
   A co nam szykuje? To oczywiste, że teraz to już naprawdę będzie Polska w ruinie. Tak jak to kłamali w 2015 roku, że „Polska w ruinie”. Tymczasem było to przecież najwspanialsze ćwierćwiecze naszych Polaków dziejach! Nasz kraj dokonał, kosztem olbrzymiego wysiłku nas wszystkich, olbrzymiego rozwoju cywilizacyjnego! A najbardziej nie do pojęcia jest to, że te kłamstwa można było usłyszeć z wielu ambon. Zaprzeczysz?

 8. Avatar

  Karton

  19 września 2022 godzina 20:52

  Polska dzięki Bogu i elektoratowi nie biednieje bo odsunęli od władzy jej grabieżców, którzy dzisiaj w owczych skórach próbują ukryć wilcze zapędy. Na szczęście pomimo przeszkadzania gdzie tylko się da, donosów i wręcz działalności przeciwko Państwu Polskiemu, w łeb bierze retoryka PO-KO: dajcie nam, bo nam się należy! Chociaż nie mamy żadnego programu dla Polski i Polaków, to mamy program dla siebie! Pokazaliście już jak jesteście sprawni w odbieraniu Polakom oszczędności (OFE) i dawaniu przestępcom miliardów (afera VAT). Pokazaliście w jakiej pogardzie macie szarego Kowalskiego, który dzisiaj dzięki programom osłonowym może jakoś przeżyć. Tym Panom (i Paniom) już dziękujemy… Może ta niesamowita frekwencja wam uświadomi jak bardzo ludzie wam nie wierzą? Bredzenie o Państwie Prawa, gdy wasi kacykowie twierdzą: „jak jesteś z nami to ci włos z głowy nie spadnie w sądzie” jest takim kuriozum, że nawet tuman zrozumie jaka to ściema. Mam tylko nadzieję, że niebawem winni sytuacji, gdzie Bruksela blokuje bezprawnie środki na podstawie bredzenia PO-wskich zdrajców, odpowiedzą za to.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra