Wydarzenia

Bochnia. Blisko 21 ton makulatury na misje. Kolejna zbiórka w czerwcu ZDJĘCIA

fot. M. ślusarz

Podczas sobotniej zbiórki przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni zgromadzono blisko 21 ton makulatury. Pieniądze z jej sprzedaży zostaną przekazane na budowę ośrodka zdrowia w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu.

W sobotę trafiło do nas 18 660 kg zużytego papieru. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazały 2263 kg makulatury  bezpośrednio do firmy recyklingowej.  Łącznie zebraliśmy 20 923 kg, co dało  kwotę 5 230,75 zł. Dodatkowo 7 osób przekazało darowiznę w wysokości 843 zł – wylicza Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Tak więc konto budowy ośrodka zdrowia w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, powiększyliśmy  o kwotę  6 073,75 zł.

Takim wspaniałym wynikiem rozpoczął się szósty rok akcji „ Makulatura na Misje”. Angażuje się w nią wiele osób dobrej woli z Bochni i ziemi bocheńskiej,  Krakowa, Brzeska, Wieliczki, Nowego Wiśnicza, Kobyla i innych miejscowości. Do akcji włączyły się również:  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 1 w Brzesku,   Studio K Spółka z o. o. w Łapczycy, Przedsiębiorstwo Handlowe „Dora” w Bochni,  parafia  MB. Fatimskiej w Kobylu, Biblioteka Publiczna w Brzeźnicy, Zakłady Bukmacherskie w Bochni i PKO BP w Bochni.

-Wszystkim, którzy wspomagają naszą akcję „Makulatura na misje”, w imieniu organizatorów i Siostry Kolbeny Frąckiewicz założycielki Misji w Yaounde i koordynatorki budowy studni im. dr Filipa Adwenta oraz Centrum Dziecka składamy gorące podziękowania oraz zapewnienie o modlitwie. S. Kolbena serdecznie  zaprasza do dalszego wspólnego budowania, a my do udziału w następnej zbiórce makulatury, która odbędzie się 8 czerwca 2019 r przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni w godz. od 7.00 do 16.00 – dodaje Maria Ślusarz.

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można  wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej EKOM – BUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra