- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Biskup Stanisław Salaterski z wizytą duszpasterską w bocheńskim szpitalu ZDJĘCIA

Fot. Kuba Kaczmarczyk
- REKLAMA -

W sobotę przed południem ks. biskup odwiedził Szpital Powiatowy w Bochni. Wizyta była elementem wizytacji kanonicznej odbywającej się w Parafii św. Mikołaja w Bochni. Towarzyszyli mu ks. proboszcz Ryszard Podstołowicz, ks. Dariusz Bugajski oraz Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Biskup odwiedził odremontowaną w ubiegłym roku kaplicę pw. Matki Bożej Bocheńskiej i bł. Marty Wieckiej. Spotkał się także z pacjentami oddziału opiekuńczo-leczniczego oraz oddziału intensywnej terapii.

Była wspólna modlitwa oraz błogosławieństwo udzielane indywidualnie pacjentom bocheńskiego szpitala.

4 komentarze

4 Comments

 1. Maria 2

  08 marca godzina 16:18

  Dlaczego nadal w kościołach komunia nie jest do ręki i dlaczego podaje się rękę na znak pokoju ? Korona wirus tylko na to czyha !

  • Anonim

   09 marca godzina 14:11

   Nie musisz podawać a komunii do ręki się nie podaje to jest Ciało Boze

 2. Robert

  08 marca godzina 16:53

  Wizyta wizytą, ale gdzie są maseczki i płyny do dezynfekcji ?

 3. Anonim

  12 marca godzina 11:10

  W czasie wizyty biskupa byłam pacjentką na sali obserwacyjnej SOR-u.Jak wiadomo zazwyczaj leżą tam osoby z nagłymi, poważnymi dolegliwościami, przeważnie w starszym wieku (a więc najczęściej wierzące i praktykujące),przestraszone, niepewne czy dożyją następnego dnia. Dlatego zapewne byłoby im miło, gdyby biskup podszedł do każdego z nich i powiedział ze dwa słowa pocieszenia lub przynajmniej z daleka życzył wszystkim zdrowia,pobłogosławił.Jednak nic takiego się nie wydarzyło.Biskup i pozostałe osoby zamieniły kilka słów z pielęgniarkami i wyszły…Czy tak powinien postąpić duszpasterz? To dla mnie najlepszy dowód na to, jak wiele zmieniło się w kościele katolickim, jak daleko odszedł od wiernych…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra