Wydarzenia

Bochnia. Zebrano ponad 50 tys. zł – rekordowa aukcja prac uczestników WTZ

fot. barbara wójcik

Sala gimnastyczna II LO w Bochni zmieniła się dziś w galerię sztuki. W samo południe rozpoczęła się tam aukcja charytatywna prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach. Wśród zgromadzonych obecni byli przedstawiciele władzy miasta i powiatu, przedsiębiorcy, właściciele film, dyrektorzy i prezesi, a także osoby, które chciały pomóc podopiecznym warsztatów.

Aukcję, która poprowadzili Ewa Rachfalik i Stanisław Bukowiec, rozpoczął występ artystyczny, a następnie pod płotek poszła pierwsza praca wykonana przez Agnieszkę Przybyło. Obraz zatytułowany „Dawna Bochnia widok z Uzborni” sprzedany został za 800 zł. Pracę z podpisem premiera Mateusza Morawieckiego sprzedano za 900 zł.

W czasie dzisiejszej aukcji można było również zakupić obrazy wykonane w różnych stylach, a także prace z metaloplastyki i ceramiki oraz ozdoby świąteczne. Stoiska, na których prezentowano rękodzieło cieszyły się ogromną popularnością.

W efekcie udało się zebrać ponad 50 tys. zł. To absolutny rekord.

– Bardzo się cieszymy, bo to pozwoli nam na zorganizowanie porządnego wypoczynku dla naszych podopiecznych. Wszystkim, którzy zakupili prace bardzo dziękujemy – podsumował aukcję Edward Firek, kierownik WTZ w Proszówkach.


3 komentarze

3 Comments

 1. Max

  11 kwietnia godzina 16:06

  Gratulacje tak fenomenalnego wyniku. Jestem pełen podziwu. Super i tak trzymać

 2. strzelający

  11 kwietnia godzina 20:42

  Władze nie zawiodły,miejscowi biznesmeni dopisali, rodzice się zebrali i swoją cegiełkę dodali, dlatego Warsztaty w Proszówkach rekordowej kwoty się doczekały

 3. opiekun

  14 kwietnia godzina 10:57

  Gratulacje dla wszystkich podopiecznych oraz pracowników za ogrom wykonanej pracy i tak wspaniale przygotowaną aukcję!!! Kolejny raz udowodniliście że jesteście „Wielcy”. Serce się raduje że władze są razem z Wami jak również środowisko bocheńskich pracodawców na których co roku możecie liczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra