- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. 40 proc. wniosków o dodatek węglowy jest gotowych do wypłaty. Pierwsze przelewy do 17 października

- REKLAMA -

Ponad 700 wniosków o wypłatę podatku węglowego w MOPS w Bochni zostało pozytywnie zweryfikowane i czeka na wypłatę. Do ośrodka nie dotarły jednak jeszcze fundusze na ten cel. – Liczymy na to, że wpłyną w najbliższym czasie, takie są przynajmniej medialne zapowiedzi – mówi w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl Norbert Paprota, dyrektor MOPS w Bochni.

Do MOPS w Bochni wpłynęło do tej pory 1800 wniosków o wypłatę dodatku węglowego. Przy ich analizie brane są pod uwagę między innymi zapisy umieszczone we wnioskach CEEB. Niestety spora ich część została błędnie wypełniona. A to oznacza, że konieczne są korekty.

– Pozytywną weryfikację przeszło 40 proc. wniosków. Nadal czekamy na fundusze na wypłaty. Pierwsze z nich powinny pójść na konta do 17 października – mówi Norbert Paprota.

Jednocześnie od dziś także w MOPS w Bochni można składać wnioski o dodatek dla gospodarstw opalanych: peletem drzewnym, drewnem kawałkowym lub innym rodzajem biomasy. A także w domach gdzie funkcjonuje kocioł olejowy, kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG.

Więcej info: TUTAJ

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra