- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. 30 pracowników SOR na kwarantannie. Części z nich pobrano materiał do badania na obecność koronawirusa

- REKLAMA -

Wczoraj, po tym jak okazało się, że w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Bochni z 11/12 marca był hospitalizowany pacjent zakażony koronawirusem, 30 osób z personelu tego oddziału skierowano na kwarantannę. To lekarze, pielęgniarki, ale też inni pracownicy szpitala. Części z tych osób pobrano materiał do badania na obecność koronawirusa, pozostali nadal czekają.

SOR w Bochni od wtorku pracuje więc w okrojonym składzie personalnym. Nadal jednak jest czynny. Taka sytuacja zostanie utrzymana przynajmniej do niedzieli. W poniedziałek zaplanowano spotkanie, podczas którego zapadnie decyzja, co dalej.

Kwarantanną, jak już pisaliśmy, zostali objęci także pacjenci SOR, którzy przebywali na oddziale, w tym samym czasie co pacjent z koronawirusem, a także w niektórych przypadkach ich rodziny.

– Kwarantanną zostały objęte osoby zgodnie z listą  przekazana przez Szpital Powiatowy w Bochni. To pacjenci oraz personel z kontaktu z potwierdzonym przypadkiem oraz nieliczne przypadki osób z rodziny, gdy taka potrzeba wynikała z przeprowadzonego dochodzenia epidemiologicznego – wyjaśnia Renata Chołda z sekcja EP PSSE w Bochni.

Przedstawicielka stacji poinformowała portal bochniazbliska.pl że dane statystyczne z dzisiejszego dnia z terenu powiatu bocheńskiego dotyczące COVID-19 będą dostępne w późnych godzinach popołudniowych. Jak tylko je otrzymany – opublikujemy.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra