- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bocheński Klub Konfederacji apeluje do radnych, by nie podnosili stawek podatku od nieruchomości

- REKLAMA -

Podczas zaplanowanej na jutro sesji RM w Bochni planowana jest podwyżka stawek podatku od nieruchomości. Dziś przedstawiciele bocheńskiego klubu Konfederacji zaapelowali do radnych o zrezygnowanie z planowanej podwyżki.

– Stanowisko nasze wynika z głębokiego przekonania, iż w sytuacji kryzysowej,  w jakiej obecnie znajduje się nasz kraj, a która jest wynikiem działań Rządu związanych z COVID-19, podnoszenie stawek podatku od nieruchomości jest tym, co przyczyni się do jeszcze większej zapaści gospodarczej w naszym regionie i kraju oraz znacznie pogorszy już trudne warunki funkcjonowania nie tylko przedsiębiorców, ale i całych rodzin – napisali przedstawiciele klubu Konfederacji w apelu, który trafił na ręce Przewodniczącego RM w Bochni i radnych.

Pełna treść apelu

Stanowisko Klubu Konfederacji Bochnia
w sprawie projektu uchwały Rady Miasta Bochnia
dotyczącego zmiany stawek podatku od nieruchomości.

W imieniu Klubu Konfederacji Bochnia, apelujemy do członków Rady Miasta  Bochnia o zaniechanie wprowadzenia zmian stawek podatku od nieruchomości, przewidzianych w projekcie uchwały Rady Miasta Bochnia.

Stanowisko nasze wynika z głębokiego przekonania, iż w sytuacji kryzysowej,  w jakiej obecnie znajduje się nasz kraj, a która jest wynikiem działań Rządu związanych z COVID-19, podnoszenie stawek podatku od nieruchomości jest tym, co przyczyni się do jeszcze większej zapaści gospodarczej w naszym regionie i kraju oraz znacznie pogorszy już trudne warunki funkcjonowania nie tylko przedsiębiorców, ale i całych rodzin.

Mając na uwadze to, iż wielu przedsiębiorców już ma znaczne problemy  z prowadzeniem działalności gospodarczej, wynikające z obostrzeń w jej prowadzeniu oraz to, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć w jakim kierunku będzie postępować sytuacja, apelujemy o rozsądek i wycofanie się z projektu podnoszenia stawek podatku od nieruchomości.

Takie samo zaniepokojenie budzi również los mieszkańców miasta Bochnia, którzy (tak jak pozostali obywatele RP) z wielką niepewnością patrzą w przyszłość, nie tylko w kwestiach zdrowia, ale i w kwestiach materialno-zawodowo-finansowych.

Liczymy na zdrowy rozsądek Radnych Miasta Bochnia i na to, że w tej trudnej sytuacji podejmą decyzję, która nie spowoduje kolejnych obciążeń w budżetach domowych mieszkańców oraz pomoże przetrwać ten ciężki czas przedsiębiorcom, również po to, aby ochronić dotychczasowe wpływy do budżetu miasta, które zapewniają działające w naszym mieście przedsiębiorstwa.

Powstrzymanie się od podnoszenia już istniejących oraz nakładania nowych podatków i opłat, będzie w naszej ocenie najlepszą formą pomocy w dobie kryzysu, który już dziś wszyscy odczuwają.

Z uszanowaniem
Marta Mrzygłód
(Lider Klubu Konfederacji Bochnia)
Edyta Marszałek-Wojciechowska
(Skarbnik – Partia KORWiN okręg nr 15)
Radosław Macoń
(Prezes – Partia KORWiN okręg nr 15)

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra