- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Autorem logo 13. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” jest światowej sławy grafik

- REKLAMA -

Rafał Olbiński zaprojektował logo 13. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Stało się to za sprawą wybitnej polskiej śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej.

– To dla nas wielkie wyróżnienie, że znany na całym świecie grafik, malarz, rysownik, jeden z głównych twórców polskiej szkoły plakatu, autor okładek płytowych m.in. Krzysztofa Klenczona czy zespołu Breakout namalował logo 13. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” – podkreślają organizatorzy festiwalu.

Warto dodać, że oprawę graficzną festiwalu, bazującą na nowym logo, przygotowała Anita Własnowolska-Bielak z Wydawnictwa „Regis”.

Rafał Olbiński urodził się w Kielcach w 1943 roku. W latach osiemdziesiątych wyemigrował z Warszawy do Paryża, a następnie Nowego Jorku.

To właśnie w Stanach Zjednoczonych jego twórczość nabrała rozgłosu. Dzieła Rafała Olbińskiego zaczęły się pojawiać na wystawach, okładkach książek oraz popularnych magazynów m.in. „The New York Times”.

Artysta otrzymał ponad sto pięćdziesiąt nagród, a jego prace można podziwiać w amerykańskich instytucjach kultury, operach w Nowym Jorku, Utah, San Francisco i Filadelfii, Bibliotece Kongresu w Waszyngtonie oraz wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra