- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Architekt Marek Sanecki: Przywracamy plantom XIX wieczny kostium parku miejskiego WIDEO, ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Na temat głównych założeń projektu rewitalizacji Plant Salinarnych mówił dziś w Bochni Marek Sanecki, architekt z pracowni Saneccy, która przygotowała projekt. Konferencję prasową dla dziennikarzy zorganizowano przed budynkiem Kuźni na Plantach Salinarnych w Bochni.

– To jest projekt w głównej mierze konserwatorski. Trzeba sobie uświadomić, że cały obszar plant jest wpisany do rejestru zabytków, w związku z tym wszelkie prace podlegają uzgodnieniu z konserwatorem zabytków – podkreślał podczas spotkania Marek Sanecki.

Architekt przedstawił główne założenia projektu. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele magistratu.

Burmistrz Bochni nawiązał do dyskusji, jaka toczyła się wczoraj podczas sesji Rady Miasta w Bochni.

– Gdy rozpoczynał swoją wypowiedź Adam Piskór, potem po nim przemawiał Marek Piekarczyk wydawało mi się, że oni mówią o tym, na czym nam zależy, na zachowaniu czego nam zależy. Padły oskarżenia, że my chce to wszystko zniszczyć. Nie chcemy niszczyć! Chcemy wzbogacić, chcemy przywrócić kształt plantom, które pamiętamy – zapewniał burmistrz Stefan Kolawiński.

6 komentarzy

6 Comments

 1. Avatar

  obserwator

  27 stycznia 2023 godzina 19:10

  Czemu i komu mają służyć od kilku dni te zalegające na terenie plant gałęzie ? Czy to również argument obalający projekt czy odwrotnie świadczący o braku podstawowej pielęgnacji drzewostanu !

  • Avatar

   no to ja znowu

   27 stycznia 2023 godzina 20:57

   BZUK woli zbierać połamane gałęzie wzdłuż obwodnicy (w rowach, za skarpami 3-4metrowymi) nie zagrażające nikomu niż pozbierać na Plantach.

 2. Avatar

  Ewa

  27 stycznia 2023 godzina 20:30

  Wykosic,wyrwac,zabetonowac,bedIemy smazyc jaja na plantach a na rynku gotowac ziemnoki :,)

 3. Avatar

  Gość P

  28 stycznia 2023 godzina 10:47

  Przykładem wzorowej współpracy Zamawiającego, WUOiKZ i Wykonawcy–niech będzie zrealizowana, od-po-nowemu,Figura Matki Boskiej z Dzieciatkiem z pierwszej pół. XlXw.- Zabytek zlokalizowany przy ul. Proszowska 10, wpisany do Małopolskiego Rejestru Zabytkow-
  Ktoś-coś, w temacie.. Może Panowie Przewodniczach-

 4. Avatar

  Irena

  29 stycznia 2023 godzina 13:37

  A co bylo na obiad?

  • Avatar

   giewont

   29 stycznia 2023 godzina 18:33

   Ciekawe kto i w jakim celu zgodził się na kiczowatą fontannę za kilka milionów i nawierzchnię alejek ze sztucznego tworzywa, także potwornie drogą ??? Jak to się ma do zachowania XIX- wiecznego klimatu Plant ?
   Coś tu śmierdzi… To trzeba sprawdzić do spodu !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra