- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Apel Starosty Bocheńskiego Adama Korty: Jesteśmy odpowiedzialni wszyscy za zdrowie swoje oraz swoich najbliższych WIDEO

- REKLAMA -

Starosta Adam Korta zwrócił się z apelem do mieszkańców powiatu bocheńskiego. – Najbliższe dni i tygodnie będą testem dla nas jako społeczeństwa obywatelskiego, a przed wszystkim odpowiedzialnego. Rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół i placówek oświatowych. Odwołane zostały wszystkie imprezy masowe – podkreśla gospodarz powiatu bocheńskiego.

Nasze służby są w stałym kontakcie ze służbami wojewody. Wykonujemy wszystkie polecenia i zalecenia administracji rządowej. Robimy wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu i osobom pracującym w urzędach.

Apeluję do Państwa, aby wszystkie informacje i zalecenia odpowiednich służb traktować z należytą powagą. Jesteśmy odpowiedzialni wszyscy za zdrowie swoje oraz swoich najbliższych. Pamiętajmy też o osobach z którymi się kontaktujemy w miejscach publicznych.

Najbliższe tygodnie to nie wakacje dla dzieci i młodzieży. Niech pozostaną w domach. Dorosłych proszę o ograniczenie do minimum wychodzenie z domu. Jeśli już muszą wychodzić niech unikają miejsc, gdzie jest dużo ludzi.

Stosujmy się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych, szczególnie tych związanych z zachowaniem higieny. Mając na uwadze Państwa zdrowie i zdrowie osób pracujących w urzędach apeluję do Państwa, jeśli nie mają Państwo pilnych spraw urzędowych, nie przychodźcie do urzędu.

Wiele spraw można załatwić przez internet za pośrednictwem platformy epuap. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że osoby znajdujące się w kolejce są zdrowe. Duża część urzędników to rodzice małych dzieci, którzy skorzystają z prawa opieki nad nimi. Część z różnych powodów będzie pracowała zdalnie.

Dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość. Wiele spraw urzędowych nie będzie załatwiana tak sprawnie jak do tej pory. Niech Państwo zachowają spokój i nie ulegają panice. Proszę poważnie traktować zalecenia instytucji sanitarnych. Proszę dbać o siebie i swoich najbliższych.

Starosta Bocheński Adam Korta

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra