- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

8-letni Antoś z Gawłowa marzy o rowerku rehabilitacyjnym. Pomożesz spełnić to marzenie?

- REKLAMA -

8-letni Antoś z Gawłowa zmaga się z wadą genetyczną. Jego wielkim marzeniem jest trzykołowy rower rehabilitacyjny. Fundacja Dziecięca Fantazja, której jest podopiecznym zorganizowała zbiórkę na zakup tego specjalistycznego pojazdu.

Fundacji Dziecięca Fantazja jest organizacją pożytku publicznego, która w ciągu 17 lat spełniła 7500 marzeń chorych dzieci. Jej przedstawiciele liczą, że uda się zebrać potrzebne fundusze na zakup rowerka dla Antosia. Tym bardziej, że tak niewiele już brakuje.

KLIKNIJ I WESPRZYJ ZBIÓRKĘ

Kiedy mama Antka była w ciąży, lekarze zdiagnozowali u jej synka rozszczep wargi i podniebienia. Po przyjściu chłopca na świat okazało się, że ma wadę genetyczną – trisomię chromosomu 9. Powoduje ona niepełnosprawność intelektualną.

Antek nie mówi i chociaż komunikuje się z rodzicami niewerbalnie, to jednak ma trudności w przekazaniu swoich myśli innym osobom. Chłopiec w wieku 4 lat zaczął chodzić, jednak do tej pory ma problemy z równowagą, szczególnie na nierównych powierzchniach. Wymaga wsparcia w codziennych czynnościach, takich jak ubieranie czy jedzenie.

Największą frajdę sprawiają Antkowi różnego rodzaju przejażdżki. Jego marzeniem jest własny rower. Pojazd musi być jednak trójkołowy i dostosowany do potrzeb chłopca, by mógł na nim bezpiecznie jeździć.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra