- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

14-letni Miłosz Pastuszka z Bochni wystąpi dziś w You Can Dance Nowa Generacja 2. Wszyscy będziemy trzymać kciuki!

Fot.YCD

Pokonał tysiące młodych ludzi z całej Polski, by znaleźć się w Złotej 16-stce drugiej edycji tanecznego show You Can Dance Nowa Generacja 2. Dziś wieczorem będziemy mogli go zobaczyć w programie na żywo. Miłosz jesteśmy z Tobą!

Miłosz Pastuszka ma 14 lat, jest uczniem klasy 8-mej Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni. Tańczy od 6 roku życia. Podobno jeszcze w łóżeczku tańczył do największych hitów AC/DC. Pasję do tańca odziedziczył po mamie, która w młodości była tancerką tańca towarzyskiego. Jego największym marzeniem jest tańczenie na światowych scenach w Nowym Jorku i Los Angeles. W tańcu najważniejsze jest dla niego okazywanie emocji.

Fot. Katarzyna Rogalska-Piekarczyk

Miłosz od samego początku jest związany ze szkołą tańca JDC International School of Performing Arts Andrzeja Starowicza. Jego preferowanym stylem jest hip hop i jazz funk. Trenuje również modern jazz. Zdolny 14-latek występuje w spektaklach musicalowych – zarówno w formacjach tanecznych jak i jako solista. W 2022 roku z formacją YAAS wystąpił m.in.na mistrzostwach świata World Of Dance.

Do obecnej edycji programu zgłosił się po raz drugi. Poprzednim razem nie udało się. Nie poddał się jednak, ćwiczył wytrwale cztery razy w tygodniu. W połowie ub. roku Miłosz przeszedł pre-eliminacje. Najpierw trafił do grupy 50 osób, a potem do „Złotej 16-stki”.

Tych tancerzy będziemy mogli śledzić przez kolejne tygodnie podczas programów na żywo. Ostatecznie jeden z nich – najlepszy – zdobędzie nagrodę główną w postaci 100 tys. zł.

– Cieszę się ogromnie z tej tanecznej przygody – podkreśla Miłosz.

Cieszą się także jego rodzice i dwaj młodsi bracia, którzy są już w Warszawie razem z Miłoszem. Na miejscu w Bochni są jego przyjaciele i znajomi, którzy mocno wierzą w jego ogromny talent!

Pierwszy odcinek z udziałem 14-latka z Bochni już dziś o godz.20:50 na antenie TVP2.

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  Kadia

  04 lutego 2023 godzina 13:31

  Powodzenia 🙂

 2. Avatar

  Kasia C.

  05 lutego 2023 godzina 15:45

  I tak nie ma szans

  • Avatar

   Kasia

   11 lutego 2023 godzina 11:26

   Po co komu taki komentarz zachowaj swoje opinie destrukcyjne dla siebie.A dla twojej wiadomości to ludzie z Bochnii i okolic też potrafią i są tego przykłady ….warto poszukać wybitny np: muzyk z Brzeska.

   • Avatar

    Anka

    12 lutego 2023 godzina 23:04

    Kasia C ma rację. Od kiedy to nie można pisać czegoś negatywnego? Swoje zachwyty ty również zachowaj dla siebie, po co to komu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra