- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

11-letnia Marlenka zmagająca się z małogłowiem i niepełnosprawnością marzy o laptopie. Pomożecie jej go kupić?

- REKLAMA -

11-letnia Marlenka ze Starego Wiśnicza zmaga się z małogłowiem i niepełnosprawnością intelektualną. Jej największym marzeniem jest laptop. Fundacja Dziecięca Fantazja, której jest podopieczną zorganizowała zbiórkę na zakup urządzenia. Potrzebne jest tylko 3,8 tys. zł!

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ

Fundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego, której celem jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji.

Jej podopiecznymi są dzieci walczące z chorobami nowotworowymi, wadami wrodzonymi, schorzeniami genetycznymi i przewlekłymi. Od 2003 roku, z pomocą firm, instytucji i osób prywatnych udało się spełnić ponad 8000 wyjątkowych marzeń.

Kolejnym jest zakup laptopa dla 11-letniej Marlenki ZOBACZ

Marlena przyszła na świat z dystrofią wewnątrzmaciczną i małopłytkowością. Masa urodzeniowa dziewczynki była bardzo niska i nasza Podopieczna musiała być poddana antybiotykoterapii. Gdy Marlenka miała około roku, jej mama zauważyła u niej problemy z połykaniem, które wywoływały duszność. Konieczna była interwencja lekarska. Wtedy też okazało się, że dziewczynka ma małogłowie, które generuje opóźnienie rozwojowe.

Marlena ma duże problemy z obniżonym napięciem mięśniowym. Doskwierają jej bóle rąk, nóg i ma trudność z utrzymywaniem przedmiotów w rękach. Ponadto dziewczynka ma stwierdzoną niepełnosprawność intelektualną. Dziewczynka uczęszcza do szkoły specjalnej, zmaga się z problemami z pisaniem, czytaniem i pamięcią, potrzebuje też pomocy w niektórych codziennych czynnościach. Marlena ma również niedomykalność zastawki i problemy z układem krążenia oraz częste infekcje, które kończą się zapaleniem krtani czy tchawicy.

Marlena marzy o laptopie, który ułatwiłby jej naukę i kontaktowanie się z rówieśnikami. Dzięki takiemu prezentowi dziewczynka mogłaby też rozwijać swoją pasję, jaką jest śpiewanie. Marlenka lubi słuchać różnych utworów, a nawet publikuje swoje wykonania, więc własny laptop byłby bardzo przydatny.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra