- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

11 grudnia w Bochni odbędzie się I Wigilia dla potrzebujących

- REKLAMA -

To ma być spotkanie dla osób starszych, ale też młodych, samotnych, ale też tych co mają rodziny. Bocheńska Caritas zaprasza na I Wigilię dla potrzebujących. Zaplanowano ją na 11 grudnia o godz. 13 na Placu Sanktuaryjnym przy Bazylice św. Mikołaja w Bochni.

Pomysł zorganizowania otwartej wigilii dla ludzi potrzebujących zrodził się raptem kilkanaście dni temu. To inicjatywa osób, które przygotowują raz w miesiącu ciepły posiłek dla seniorów z Bochni.

– Pomyśleliśmy, że może warto tuż przed świętami zorganizować coś o nieco większym zasięgu. Będzie więc wigilia z prawdziwego zdarzenia z czerwonym barszczem, żurkiem, pierogami z kapustą i grzybami, kluskami z makiem oraz świątecznym ciastem – wylicza Marta Mrzygłód inicjatorka akcji.

Te pyszne bożonarodzeniowe przysmaki przygotuje BAR GUCIO. Organizatorzy szykują po 200 porcji każdej potrawy. Nie chcą, aby ktoś odszedł od stołu głodny. Na wigilię nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść!

Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć organizację spotkania może to uczynić za pośrednictwem Caritas tytuł wpłaty: Nasza Bocheńska Wigilia
Bank Pekao SA Oddział w Bochni, nr konta: 67 1240 5208 1111 0000 5477 9354.

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  Bochnianin

  28 listopada 2022 godzina 21:32

  Szlachetny pomysł, BRAWO!

 2. Avatar

  Wolontariusz

  28 listopada 2022 godzina 23:50

  Może by burmistrz się dorzucił i coś w końcu od siebie zaoferował bo ma z czego dać-zarabia prawie 20 tysięcy…

 3. Avatar

  Z Bochni

  29 listopada 2022 godzina 12:02

  Piękna inicjatywa. W Krakowie od dawna organizowana jest wigilia dla potrzebujących na rynku i zawsze jest bardzo dużo osób. Może burmistrz oraz ludzie biznesu jeszcze dodadzą coś od siebie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra