- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

100-letnie urodziny pani Ireny z Brzeska ZDJĘCIA

Fot. UM w Brzesku
- REKLAMA -

100 urodziny obchodzi Irena Bania. Z tej okazji jubilatkę odwiedził burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Brzesku Aleksandra Fijałkowska.

Burmistrz składając zacnej Jubilatce urodzinowe życzenia wręczył jej bukiet kwiatów i symboliczny upominek. Kierownik USC przekazała natomiast okolicznościowy List Gratulacyjny podpisany przez Premiera Mateusza Morawieckiego.

Jubilatka urodziła się 21 lipca 1922 roku w Russocicach niedaleko Turku (Wielkopolska) w wielodzietnej rodzinie. Po ciężkich czasach dzieciństwa i II wojny światowej wyjechała na tzw. Ziemie Odzyskane. Mieszkała w Pieńsku (pow. Zgorzelec) pracując w hucie szkła. Tu poznała Stanisława Sowę. Pobrali się w 1948 roku. Z tego związku urodziły się dzieci: Ryszard, Kazimierz (zmarł przy urodzeniu) i Barbara.

Od tego czasu przestała pracować zawodowo, zajmując się wyłącznie domem, dziećmi i przydomowym ogrodem. W 1977 roku zmarł mąż Stanisław. W 1984 roku ponownie wyszła za mąż, za Józefa Banię. Razem przeżyli 34 lata. Ponownie owdowiała w 2018 roku i zamieszkała u córki Barbary, stając się mieszkanką Brzeska.

Irena Bania, jak na swój wiek, nadal znajduje się w doskonałej kondycji. Jej ulubionym zajęciem jest czytanie książek, które wręcz pochłania w ogromnej ilości, nie używając przy tym okularów. Doczekała się sześcioro wnuków i pięcioro prawnuków.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra