- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wybory parlamentarne 2019

Region. Norbert Kaczmarczyk wstąpił do Solidarnej Polski

- REKLAMA -

Norbert Kaczmarczyk, który w wyborach parlamentarnych startował z listy PiS dołączył do Solidarnej Polski. – Reprezentuję klub parlamentarny PiS, dołączyłem do jednej z trzech partii wchodzących w skład tego klubu. Tą partia jest Solidarna Polska, wspólnie z PiS i Porozumieniem tworzymy obóz Zjednoczonej Prawicy – mówi Kaczmarczyk.

O decyzji poinformował wczoraj wieczorem Patryk Jaki.

Wiadomość zaskoczyła polityków PiS. Mimo, że Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry, tworzy razem z Porozumieniem Jarosława Gowina oraz PiS obóz Zjednoczonej Prawicy, przejście ma znaczenie. Chodzi o wpływy wewnątrz obozu.

Dziś rano Patryk Jaki zamieścił na FB taki wpis:

Pojawiają się nieprawdziwe informacje o tym, że nasze środowisko chce dodatkowych stanowisk, czy rozbijać ZP. To…

Opublikowany przez Patryk Jaki Środa, 16 października 2019

Po naszej publikacji otrzymaliśmy od posła Norberta Kaczmarczyka oświadczenie:

Oświadczenie posła Norberta Kaczmarczyka 

Jestem członkiem Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości i jak znakomita większość klubu należę do jednej z trzech frakcji tworzących obóz Zjednoczonej Prawicy. Wstąpiłem do Solidarnej Polski Ministra Zbigniewa Ziobry, a w ramach Zjednoczonej Prawicy wszyscy mamy te same cele. Czeka nas ciężka, ale zaszczytna praca – musimy zrobić wiele, aby Dobra Zmiana była kontynuowana i umacniała się.

Wstąpiłem do Solidarnej Polski Ministra Zbigniewa Ziobry, ponieważ stawia się tutaj na ludzi młodych, a to niezbędne, aby prawica w Polsce była silna. Jest to organizacja bliska mi ideowo. Zarówno ja jak i również moi współpracownicy opieramy swoją działalność na bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami okręgu w trakcie trwania całej kadencji – nie chowamy się w zacisznych gabinetach. Ugrupowanie Ministra Zbigniewa Ziobry stawia na młodych ludzi, dokonuje się tutaj swego rodzaju wymiana pokoleniowa. W czasie kampanii wyborczej moją kandydaturę wspierał Minister Michał Woś. Minister Ziobro wraz ze współpracownikami w sposób szczególny kładzie nacisk na zwalczanie przestępczości, która nad wyraz często dotyka także bliskiej mi dziedziny rolnictwa. Chciałbym przypomnieć, że miałem duży udział w rozwikłaniu tak zwanej „afery tytoniowej”, kiedy poszkodowani przestępstwem rolnicy mogli ubiegać się o zwrot wielu milionów złotych, które nie zostały im wypłacone za oddane surowce. Między innymi te właśnie czynniki sprawiają, że wstąpienie do Solidarnej Polski, która funkcjonuje w ramach Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość – którego jestem członkiem – było dla mnie naturalne.

Jednym z przykładów ważnych inicjatyw mających na celu właśnie umacnianie Zjednoczonej Prawicy jest także zapoczątkowana przez Eurodeputowanego Patryka Jakiego akcja „Nowe Pokolenie w Polityce”. Polega ona na tym, że posłowie podpisywali się pod szeregiem postulatów, a w tym między innymi zobowiązywali się, że będą bronić rodzin i głosować przeciwko wdrażaniu ideologii LGBT, zawsze będą głosować za zaostrzeniem kar dla przestępców czy nigdy nie zagłosują za podwyższeniem podatków. Przykłady działań podejmowanych przez Eurodeputowanego Patryka Jakiego, Ministra Michała Wosia czy Przewodniczącego komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich – Sebastiana Kaletę pokazują, że „Nowe Pokolenie w Polityce” to nie tylko chwytliwe hasło, ale wymiana pokoleniowa to realna szansa na pozytywne zmiany w życiu Polaków.   

Wszystkie te czynniki sprawiają, że wstąpienie do ugrupowania Ministra Zbigniewa Ziobry jest naturalne. Na koniec chciałbym raz jeszcze podkreślić, że Solidarna Polska funkcjonuje w ramach Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, w ramach Zjednoczonej Prawicy na wzór „systemu amerykańskiego”, gdzie w obszarze jednego dużego ugrupowania funkcjonują mniejsze tożsame ideowo i zgodne co do celów organizacje.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Roski

    19 października godzina 12:38

    Lobbysta na rzecz przemysłu futerkowego, TFU!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra