Wybory parlamentarne 2019

Bochnia. Ósemka Bukowca i poparcie sześciu samorządowców z Bocheńszczyzny – WIDEO, ZDJĘCIA

Sześciu samorządowców z powiatu bocheńskiego zaapelowało do mieszkańców Bocheńszczyzny o poparcie Stanisława Bukowca kandydata na posła z listy PiS. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wsparli go także wicepremier Jarosław Gowin oraz Tomasz Urynowicz, wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

-W parlamencie potrzebujemy tych, którzy będą wiarygodną gwarancją realizacji naszego programu. Potrzebujemy ludzi skutecznych, uczciwych, pracowitych, rozumiejących na czym polega funkcjonowanie nowoczesnej gospodarki i nowoczesnego państwa. Ludzi takich, jak Stanisław Bukowiec – mówił Jarosław Gowin.

Do głosowania na Stanisława Bukowca zachęcał także Tomasz Urynowicz, wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

-Staszek zaimponował mi przez ostatni rok pracując w sejmiku, swoją pomysłowością, przedsiębiorczością, kreowaniem nowych wyzwań, walką z problemami Małopolan i walką na rzecz Bochni, ziemi bocheńskiej, tarnowskiej. Jest jednym z najbardziej pracowitych radnych tej kadencji, osobą, która jest świetnym przykładem zaangażowanego samorządowca – podkreślał wicemarszałek Urynowicz.

Mocne wsparcie kandydat z powiatu bocheńskiego otrzymał od samorządowców z tego powiatu.

– Jest to sytuacja bez precedensu na przestrzeni ostatnich lat, kiedy tak gremialnie chcemy poprzeć kandydata do polskiego parlamentu kandydata, bardzo nam bliskiego, który swoim pragmatyzmem, pracą udowodnił, że sprawy mieszkańców są mu bliskie – mówił Tomasz Gromala, wójt Lipnicy Murowanej, który wystąpił w imieniu przedstawicieli: Łapanowa, Rzezawy, Nowego Wiśnicza, Żegociny i Trzciany obecnych na spotkaniu.

Samorządowcy zaapelowali też do mieszkańców Bocheńszczyzny o wsparcie kandydata z ziemi bocheńskiej. Podpisali też apel.

„Szanowni Mieszkańcy Powiatu Bocheńskiego

Za miesiąc odbędą się w Polsce wybory do polskiego parlamentu. Od kilku kadencji nasz powiat nie posiada w Sejmie ani w Senacie swojego reprezentanta. W nadchodzących wyborach mamy wielką szansę by to zmienić.

Niezwykle ważnym jest, aby kandydat reprezentujący ziemię bocheńską był skutecznym w upominaniu się i realizowaniu naszych potrzeb i zamierzeń. Tak teraz działa w Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Bukowiec. Efektywnie zabiega o środki dla wszystkich gmin powiatu bocheńskiego oraz dla podmiotów i organizacji istniejących na naszym terenie. Teraz pojawiła się możliwość, aby był on naszym reprezentantem w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Mając na uwadze dobro mieszkańców powiatu bocheńskiego prosimy o liczny udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych oraz poparcie Stanisława Bukowca – kandydata kompetentnego, startującego z listy Prawa i Sprawiedliwości i mającego największe szanse na uzyskanie mandatu. Zróbmy wszystko aby nasze głosy się nie rozdzieliły.

Stańmy ponad podziałami dla dobra Bochni i regionu!”

Pod apelem swoje podpisy złożyli także wicepremier Jarosław Gowin oraz wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Podczas spotkania Stanisław Bukowiec zaprezentował założenia swojego programu.

– Od blisko 10 lat, nasz region Bochnia i powiat bocheński nie mieli swojego przedstawiciela w sejmiku wojewódzkim, widziałem, jaki to jest kłopot będąc najpierw wiceburmistrzem, potem wicewójtem gminy Bochnia i radnym powiatowym. Jeżeli dany subregion nie ma swojego przedstawiciela ciężko załatwić pewne sprawy, rozwiązać problemy, które dotykają mieszkańców. Z inspiracji samorządowców, z którymi współpracuję, mieszkańców, za namową pana premiera zdecydowałem się kandydować do polskiego sejmu. O ile powiat bocheński nie miał od 10 lat swojego przedstawiciela w Sejmiku Małopolskim, to w Sejmie nie miał go od 20 lat – mówił Stanisław Bukowiec uzasadniając decyzje o kandydowaniu w jesiennych wyborach parlamentarnych.

PROGRAM: ÓSEMKA BUKOWCA

DLA POLSKI

 1. Uproszczenie systemu podatkowego i preferencje dla tworzących miejsca pracy
 2. Dopłaty rządowe do zmiany ogrzewania węglowego na inne, bezpieczne dla środowiska
 3. Zwiększenie nakładów budżetowych na polską służbę zdrowia

DLA REGIONU

 1. Wprowadzenie do krajowego programu rządowego „100 obwodnic”: łącznika autostradowego w Bochni, bypassa drogi wojewódzkiej 965, bezpośredniego zjazdu na drogę krajową z os. św. Jana w Bochni oraz trzeciego zjazdu z autostrady w Tarnowie
 2. Zapewnienie środków na budowę zakładu opiekuńczo-leczniczego i hospicjum na ul. Karolina w Bochni
 3. Czynne pilotowanie, aby doszło do realizacji rządowego programu przeciwpowodziowego Dorzecza Górnej Wisły dla powiatów: wielickiego, bocheńskiego, brzeskiego, tarnowskiego, proszowickiego (wały przeciwpowodziowe, zbiorniki retencyjne) – by nie powtórzyła się tragedia z 2010 roku
 4. Pomoc w utworzeniu i działaniu Stref Gospodarczych w Tarnowie, Brzesku, Proszowicach i Dąbrowie Tarnowskiej
 5. Zapewnienie finansowania z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki nowego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Chodenicach nad Rabą (wykorzystanie podziemnych źródeł geotermalnych), modernizacja stadionów i boisk w regionie

5 komentarzy

5 Comments

 1. obserwator

  09 września godzina 18:48

  Konkretnie, przejrzyście i realistycznie.
  Widać , że gość czuje tematy samorządowe czyli najbliższe zwykłym ludziom.
  Dostrzegli to samorządowcy , ktorzy gremialnie poparli pana Bukowca.
  Dobrze, że wśród nich nie ma Kolawinskiego i Bzdeka bo oni byliby dla Bukowca obciążeniem.

  • Grześ

   09 września godzina 20:47

   Czy ten Bukowiec był zastępca Cholewy z SLD

   • Mietek

    09 września godzina 21:33

    Cholewa z SLD? TyŚ na głowę upadł? Z SLD to był Konieczny. Z tego co pamiętam to Bukowiec był w zarządzie miasta wspólnie z Kosturkiewiczem.

   • zetor

    09 września godzina 21:49

    Pierwsze słyszę, że Cholewa był z SLD. Coś ci się pomieszało. Ferment siejesz. A`propos CHolewy – wtedy przynajmniej Bochnia się rozwijała (szkoła na jana, basen, początek modernizacji stacji uzdatniania wody). To nie to co za kolawińskiego

  • Mariusz

   09 września godzina 20:48

   To Bukowiec jest obciązeniem dla PiS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra