- REKLAMA -
- REKLAMA -
Stare i nowe

Kiedyś delikatesy, dziś „Zenit” – jeden z najstarszych sklepów w Bochni

- REKLAMA -

Kolejna odsłona starej Bochni. Tym razem zlokalizowany przy ulicy Kazimierza Wielkiego sklep PSS Społem. Niegdyś można się było zaopatrzyć tu w artykuły spożywcze. Po lewej stronie sprzedawane były słodycze i alkohole (po godz. 13), po drugiej artykuły spożywcze i garmażernia. Dziś to popularny „Zenit”. Archiwalna fotografia pochodzi z Muzeum im. Stanisława Fischera. Współczesną wykonał Patryk Salamon.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Avatar

  spacerowicz

  22 listopada 2019 godzina 09:43

  Fajnie by było wrócić do dawnej stylistyk szyldów (co było jakiś czas temu proponowane). Żółte naklejki na szybę wyglądają okropnie. Warto by było też w ładnej ramie pokazać jak to dawniej wyglądało. W ten sposób firma pokazywałaby jak długą ma historię a miasto zyskałoby na wyglądzie.

 2. Avatar

  elegant

  22 listopada 2019 godzina 17:34

  Ja także patrzę z sentymentem na wzornictwo dawnych czasów… te dzisiejsze plastiki, wszendobylskie i niezrozumiałe plakaty informujące o zniżce o 2 złote, te bannery firmowe zwiastujące początek końca ich biznesu, okleiny krzyczące żółcią i czerwienią o przemijalności kolorów. Estetyka i wyczucie proporcji powinny się stać atutem dzisiejszych firm, które w dobie internetu można znaleść w 27 sekund patrząc na telefon i znajdując w nim zniżki o podwyższonym poziomie bycia.

 3. Avatar

  Anonim

  25 listopada 2019 godzina 13:53

  Zapomniano o bardzo charakterystycznej osobie,która dbała w okresie jesienno – zimowym o czystość posadzki w tym sklepie.

  • Avatar

   D.

   23 listopada 2020 godzina 22:35

   Byłam tam uczennicą, pozdrawiam milutko kierowniczkę Panią Klasińską 🙂

 4. Avatar

  jurek

  01 marca 2021 godzina 12:01

  kiedys to byly czasy, tam sie wstepowalo po alkohol na swietowanie sylwestra na plycie rynku :), teraz juz nie ma czasow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra