Puchar Polski. Błyskawica potwierdziła siłę, duża niespodzianka w Kobylu ZDJĘCIA

W świąteczny czwartek rozegrano mecze II rundy Pucharu Polski. Podobnie jak w I rundzie ponownie odnotowaliśmy niespodzianki, żeby nie powiedzieć sensacje.

Największą niespodziankę tej rundy sprawili zawodnicy Czarnych Kobyle. Podopieczni Michała Dziuby pokonali 3-1 rywala zza miedzy – piątoligową Szreniawę Nowy Wiśnicz 3-1. Początek meczu należał do gości, którzy wyszli na prowadzenie po efektownym golu Dawida Brydniaka. Jeszcze przed przerwą wyrównał Dawid Smęda, a po zmianie stron dominowali już gospodarze, którzy nie tylko strzelili dwa gole (Sylwester Kamyczek i ponownie Smęda), ale stworzyli kilka kolejnych szans na zdobycie bramki. Było to pierwsze historyczne zwycięstwo Czarnych w oficjalnym meczu nad Szreniawą.

Przez blisko 70 minut zacięty opór Błyskawicy Proszówki stawiały rezerwy GKS Drwinia. Gospodarze mieli w tym meczu kilka bardzo groźnych sytuacji, w tym rzut karny. Siła Błyskawicy uwidoczniła się, gdy drwinianom zaczęło brakować już sił z powodu nieustannego biegania za rywalem. W przeciągu 20 minut goście strzelili aż cztery bramki okazując na starcie sezonu swoje możliwości ofensywne i jasno wskazując jaki będzie ich cel w rozgrywkach ligowych.

Mimo ambitnej gry Zryw Królówka nie zdołał skutecznie przeciwstawić się piątoligowemu Naprzodowi Sobolów. Goście wygrali trzema bramkami i mogą cieszyć się awansem do kolejnej rundy pucharowych rozgrywek. W meczu beniaminka A klasy – Macierzy Lipnica z innym przedstawicielem tej klasy rozgrywkowej – Górnikiem górą goście, któzy może nie zaprezentowali zdecydowanej wyższości nad rywalem, ale pokazali na czym polega doświadczenie i umiejętność wykorzystywania błędów rywala. Spadkowicz z A klasy – Żubr podejmował silnego przedstawiciela bocheńskiej Serie A – Trzciana. Mecz rozstrzygnęły rzuty karne, w których lepsi okazali się goście.