Sport

Koszykówka. MOSiR pokonał Wisłę Canpack Kraków ZDJĘCIA

W meczu ostatniej kolejki fazy zasadniczej II ligi koszykarek kobiet, MOSiR Contimax Bochnia pokonał na własnym parkiecie Wisłę Canpack Kraków 73-62. Najwięcej punktów dla bochnianek zdobyła Julia Fortuna – 23.

MOSiR Bochnia – Wisłą Kraków 73-62 (19-14, 18-20, 12-16, 24-12)
MOSiR: Julia Fortuna 23, Aisza Buczek 19, Gabriela Rak 12, Kinga Ochel 11, Aleksandra Poradowska 4, Sara Marczyk 4, Dominika Dziadoń , Karolina Przybyła.
Wisła: Kornelia Bukowczan 16, Martyna Pająk 11, Martyna Gajoch 9, Patrycja Pyka 6, Joanna Czepiec 6, Julia Owca 5, Julia Cieśla 4, Pamela Rakoczy 3, Wiktoria Michalik 2, Gabriela Bereta, Weronika Gajda.

Bochnianki były lepsze w pierwszej i czwartej kwarcie. Przed ostatnią częścią meczu przegrywały jednym punktem po słabszej trzej kwarcie spotkania. U gospodyń szwankowała wówczas skuteczność pod koszem rywalek. W ostatniej części gry, zawodniczki MOSiR pokazały swoje lepsze oblicze. Nie tylko podkręciły tempo gry, ale także zaczęły regularnie rzucać do kosza krakowianek. W efekcie szybko odskoczyły na bezpieczną przewagę rywalkom, której już nie roztrwoniły.

MOSiR kończy rundę z dorobkiem 19 punktów, na które złożyło się siedem wygrany i pięć porażek. Wkrótce MOSiR rywalizować będzie z najlepszymi zespołami grupy śląskiej.