Sport

IV liga. W 24 kolejce tylko wyjazdy

W delegacji zagrają zespoły Okocimskiego Brzesko i BKS Bochnia w 24 serii spotkań IV ligi. Brzeszczanie udadzą się do Muszyny na mecz z Popradem, bochnianie do niżej notowanego LKS Szaflary. Pauzuje GKS Drwinia dzięki walkowerowi z Olimpią.

Okocimski w środę zremisował bezbramkowo z Orkanem Szczyrzyc. Status quo w jego relacji z poprzednim rywalem może zostać wystawione na próbę w najbliższej kolejce. Brzeszczanie zagrają na wyjeździe z mającym nadzieję na awans do III ligi Popradem, zaś Orkan zagra u siebie z nieobliczalnym Lubaniem. Okocimski na wiosnę zdobył 13 punktów – tyle samo co jego dzisiejszy rywal. Dla gospodarzy pokonanie OKS jest obowiązkiem, jeśli marzą o skutecznej pogoni z Unią Tarnów. Zupełnie inne cele mają „Piwosze”, którzy mają spory margines błędu i mecz z Popradem mogą potraktować bez wielkiego stresu. Być może będzie to metoda na przywiezienie zdobyczy punktowej z trudnego terenu.

Bochnianie w środę dali sobie wyrwać GKS Drwinia dwa punkty po tym jak po dobrej pierwszej połowie zagrali słabe drugie 45 minut. Szkoleniowiec BKS – Janusz Piątek narzekał po meczu na urazy z jakimi muszą grać jego podopieczni, a także na zmęczenie po spotkaniu z rezerwami Sandecji. Od środy minęły zaledwie trzy dni i trudno sobie wyobrazić, aby zawodnicy z Solnego Grodu mieli dzisiaj zaprezentować pełnię formy fizycznej. Do składu jednak po pauzie za żółte kartki wraca Bartłomiej Chlebek, co powinno dać szkoleniowcowi większe możliwości z ustawieniem linii defensywnej. Mecz z Szaflarami bochnianie muszą wygrać. BKS ma 28 punktów, z czego na wiosnę zdobył ich aż 15. Mimo to ciągle znajduje się w strefie spadkowej. Dla dzisiejszego rywala bochnian, mecz z nimi ma również olbrzymie znaczenie. Dorobek 20 punktów coraz bardziej ogranicza możliwości ligowych potknięć. Tym bardziej, że na wiosnę zespół z Szaflar uciułał tylko 3 „oczka” niespodziewanie gromiąc w Brzesku Okocimskiego.

Pauzuje GKS Drwinia. Dzięki walkowerowi za mecz z Olimpią podopieczni Mateusza Stańca zmniejszyli stratę do BKS do 1 punktu. Za tydzień GKS zagra z Tarnovią.

Program 24. kolejki:
GKS Drwinia – Olimpia Pisarzowa 3-0 walkower

sobota:
Poprad Muszyna – Okocimski Brzesko 16:00
LKS Szaflary – BKS Bochnia 17:00
Unia Tarnów – Glinik Gorlice 11:00
Orkan Szczyrzyc – Lubań Maniowy 17:00

niedziela:
Limanovia Limanowa – Watra Białka Tatrzańska 17:30
Dunajec Zakliczyn – Barciczanka Barcice 17:00
Sandecja II Nowy Sącz – Tarnovia Tarnów 11:00

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra