IV liga. BKS górą w Brzesku. Okocimski przegrał O-1 z BKS Bochnia ZDJĘCIA

W meczu 5. kolejki IV ligi BKS Bochnia pokonał w Brzesku Okocimskiego 1-0 po bramce w 56′ Jarosława Ulasa. Dzięki wygranej bochnianie są jedną z trzech niepokonanych w lidze drużyn i zajmują 3. miejsce w tabeli. Brzeszczanie plasują się na 8. pozycji i tracą do BKS 3 punkty.

Okocimski Canpack Brzesko – BKS Bochnia 0-1 (0-0)
Bramka: Jarosław Ulas 55′
żółte kartki: Maciej Pawlik – Paweł Matras
Okocimski: Nikodem Śnieg – Jakub Baran, Łukasz Kulig, Sergiusz Kostecki, Maciej Pawlik – Jakub Duda (80′ Mateusz Cięciwa), Michał Grzesicki, Arkadiusz Goryczka, Michał Waśko, Przemysław Bury – Dawid Lizak.
BKS: Bartłomiej Grabowski – Daniel Bukowiec, Bartłomiej Chlebek, Dawid Grzyb, Dominik Juszczak, Filip Korta, Patryk Kura (77′ Mirosław Tabor), Bartłomiej Kurnyta (80′ Andrei Arkhipau), Paweł Matras, Ernest Świątek, Jarosław Ulas (84′ Marcin Palej).

Spotkanie w Brzesku miało wyrównany charakter. Pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Najlepszą okazję dla brzeszczan miał w 40′ Przemysław Bury przenosząc piłkę nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Bartłomieja Grabowskiego. Goście groźne akcje stworzyli sobie na początku meczu. W 4′ z dystansu uderzył Paweł Matras, a 10 minut później Ernest Świętek nieznacznie chybił z 16 metrów.

Po zmianie stron, przez około 20 minut tempo gry dyktowali goście, którzy zaczęli grać zdecydowanie bardziej agresywniej. W efekcie odbierali rywalom wiele piłek w środku boiska, a także – co najważniejsze – przeprowadzili bramkową, zwycięską akcję. Bochnianie w 56′ rozklepali w polu karnym rywali, a następnie Ernest Świętek zagrał wzdłuż pola bramkowego do wychowanka Okocimskiego – Jarosława Ulasa, a ten wpakował piłkę do bramki Nikodema Śniega.

Okocimski zaczął odważniej ruszać pod bramkę Grabowskiego dopiero po kilku minutach. Jednak wyraźnie z czasem zyskał inicjatywę, którą mógł a nawet powinien przełożyć na bramkę. Najlepszą sytuację miał w 73′ Łukasz Kulig, który zamykał dynamiczną akcję swojego zespołu. Defensor nie był przez nikogo atakowany, znajdował się w polu karnym, a jednak uderzył zbyt nerwowo i przeniósł piłkę ponad poprzeczką. Ten sam zawodnik, w dużo trudniejszej sytuacji minimalnie chybił głową w 85′.

W doliczonym czasie gry kilkukrotnie zakotłowało się pod bramką gości, jednak gospodarze nie zdołali stworzyć już żadnej sytuacji strzeleckiej. W efekcie BKS ma już 10 punktów, a Okocimski pozostaje z dotychczasowym dorobkiem – 7 „oczek”.