PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

I PLF: BSF ABJ po ośmiu wygranych tym razem przegrał w Komprachicach

Nie udał się podopiecznym trenera Marcina Waniczka wyjazd do Komprachcic na spotkanie z miejscowym Berlandem. Choć spotkanie było wyrównane, to ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze, którzy wygrali 4-2. Taki wynik oznacza, że dobiegła końca seria zwycięstw zespołu z Bochni. Licznik zatrzymał się na ośmiu wygranych.

Początek spotkania był zacięty, a żadna z drużyn długo nie potrafiła przejąć inicjatywy. Pierwszy skuteczną akcję przeprowadził w 16. minucie zespół Berlandu i objął prowadzenie po bramce Stefana Karnatowskiego, jednak jeszcze przed przerwą dwa gole zdobył znajdujący się ostatnio w doskonałej dyspozycji Piotr Matras i to BSF schodził na przerwę z korzystnym wynikiem. Na uznanie zasługuje zwłaszcza drugie trafienie, gdy zawodnik przymierzył celnie z dystansu po rozegraniu rzutu z autu.

Po zmianie stron bochnianie nie zaprezentowali się już jednak zbyt dobrze, a poważny błąd drużyna trenera Waniczka popełniła zwłaszcza przy golu na 2-2, gdy piłkę do bramki posłał Mateusz Suchodolski. Wynik remisowy utrzymał się długo, a końcowy fragment spotkania należał do ekipy Berlandu. Najpierw bramkę na 3-2 zdobył Michał Bienias, a potem prowadzenie miejscowych podwyższył Igor Babanskykh. BSF ABJ do końca próbował odrobić straty, ale tego dnia zawodnikom brakowało skuteczności.

Zwycięstwo Berlandu dało tej drużynie awans na 5. miejsce w tabeli. BSF utrzymał 2. pozycję, jednak teraz do pierwszego Gredaru Futsal Team Brzeg traci teraz 3 punkty. Przerwa w rozgrywkach I Ligi Futsalu potrwa do 11 stycznia, jednak już w najbliższy weekend zespół U-20 BSF-u weźmie udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 20. Turniej rozegrany zostanie w Tychach.

Berland Komprachcice 4-2 (1-2) BSF ABJ Bochnia
Stefan Karnatowski, Mateusz Suchodolski, Michał Bienias, Igor Babanskykh – Piotr Matras x2

BSF ABJ: Jakub Smoleń, Wojciech Stefaniak – Maciej Wołoszyn, Piotr Matras, Kamil Rynduch, Mateusz Matlęga, Igor Dymura, Konrad Łękawa, Krystian Lewicki, Mateusz Krzymiński, Jakub Maślak, Miłosz Mochel, Kacper Paruch, Bartosz Baran.