I PLF: BSF ABJ Bochnia z kolejnym zwycięstwem

Bochnianie po raz kolejny zaprezentowali się dobrze i choć gospodarze w drugiej połowie zdołali odrobić część strat, to i tak nie zdołali odwrócić losów meczu.

Pierwsza połowa ułożyła się zdecydowanie po myśli podopiecznych trenera Marcina Waniczka. Szybko zdobyty gol przez powracającego po kontuzji kapitana Kamila Rynducha podbudował zespół BSF-u. W kolejnych minutach świetnie spisywał się Oleksiej Bakaliaryk, który zdobył trzy gole jeszcze w pierwszej połowie. Trafienie dołożył również Piotr Matras, natomiast gospodarze byli w stanie odpowiedzieć zaledwie raz.

Druga połowa nie była aż tak udana w wykonaniu bochnian, za to przebudzili się gospodarze. Szybko zrobiło się 5-3, ale wtedy ważną bramkę dołożył Konrad Łękawa, dla którego był to drugi gol w drugim meczu na poziomie I ligi. Chwilę później na 7-3 podwyższył Jakub Maślak i wydawało się, że BSF ABJ jest na dobrej drodze do odniesienia kolejnego zwycięstwa.

GKS nadal jednak nie odpuszczał i ze wszystkich sił chciał uniknąć porażki. Wkrótce zdobyli aż trzy gole i na dwie minuty przed końcem złapali kontakt. Nasza drużyna nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa i utrzymała prowadzenie. Gospodarze otworzyli się, chcąc wyrównać, co wykorzystał Piotr Matras i ustalił wynik na 8-6.

Dla BSF-u zespołu było to już siódme zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu utrzymał 2. miejsce, natomiast porażka kosztowała GKS spadek na 5. pozycję.