PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

I PLF: BSF ABJ Bochnia wygrał trzeci mecz z rzędu

Kolejne dobre spotkanie za zespołem BSF-u ABJ Bochnia. Podopieczni trenera Marcina Waniczka pokonali minimalnie AZS UMCS Lublin 2-1 i krok po kroku pną się w ligowej tabeli.

BSF ABJ Bochnia 2-1 (1-0) AZS UMCS Lublin
Krystian Lewicki 12′, Vasyl Kefa 29′ – Krystian Michalak 35′

BSF ABJ Bochnia: Krystian Jaszczyński, Jakub Smoleń – Łukasz Piech, Kamil Rynduch (C), 8. Mateusz Matlęga, Vasyl Kefa, Miłosz Mochel, Igor Dymura, Krystian Lewicki, Mateusz Krzymiński, Jakub Maślak, Krzysztof Styrna, Oleksii Bakaliaryk.

Bochnianie odnieśli trzecią wygraną z rzędu. Pewnie pokonali lublinian, a ich dominacja nad rywalem widoczna była przede wszystkim w pierwszej części meczu. Gola otwierającego mecz zdobył Krystian Lewicki korzystając z podania Oleksieja Bakaliaryka. Zawodnicy BSF stworzyli w pierwszej części meczu wiele sytuacji podbramkowych, jednak brakowało im skuteczności. Po zmainei stron mecz wyrównał się. W 29 minucie padła druga bramka dla BSF. Wynik podwyższył inny z Ukraińców Vasyl Kefa kończąc akcję Miłosza Mochela. Goście nie mając wiele do stracenia wycofali bramkarza i
szukali szans w ataku pozycyjnym. Ich starania przyniosły skutek w 35 minucie po golu Krystiana Michalaka. Mimo kolejnych prób bochnianie nie dali się zaskoczyć i utrzymali skromne prowadzenie do końca meczu.