I liga futsalu. BSF ABJ nie zbacza ze ścieżki zwycięstw. Wysoko ograł Sośnicę Gliwice ZDJĘCIA

Mimo trudnego początku spotkania bochnianie bardzo wysoko i pewnie pokonali na własnym parkiecie Sośnicę Gliwice 9-1 (2-1). Dla podopiecznych trenera Marcina Waniczka było to już szóste zwycięstwo z rzędu.

BSF ABJ Bochnia 9-1 (2-1) KS Sośnica Gliwice
Mateusz Krzymiński 10′, 31′, 36′, 38′, Maciej Wołoszyn 20′, Krystian Lewicki 23′, Konrad Łękawa 28′, (s.) 28′, Piotr Matras 36′ – Mateusz Krzymiński (s.) 5′

BSF ABJ: Krystian Jaszczyński, Jakub Smoleń – Konrad Łękawa, Maciej Wołoszyn, Mateusz Matlęga (C), Piotr Matras, Igor Dymura, Krystian Lewicki, Mateusza Krzymiński, Jakub Maślak, Krzysztof Styrna, Kacper Paruch, Miłosz Mochel

Choć BSF przystąpił do spotkania mocno osłabiony (zabrakło m.in. Vasyla Kefy, Łukasza Piecha, Oleksieja Bakaliaryka i Kamila Rynducha), to jednak znacznie ze znacznie większymi problemami kadrowymi musieli radzić sobie goście, którzy wystąpili w zaledwie ośmioosobowym składzie (w tym dwóch bramkarzy). Początkowo drużyna Sośnicy skutecznie się broniła, a w 5. minucie zaskoczyła BSF i objęła prowadzenie po niefortunnej interwencji Mateusza Krzymińskiego, ale kwestią czasu stało się, kiedy goście opadną z sił. W 10. minucie Krzymiński zdołał zrehabilitować się wyrównując na 1-1. Gospodarze prowadzili grę przez większość czasu, ale swoją przewagę zdołali udokumentować dopiero w ostatnich sekundach pierwszej połowy, gdy Maciej Wołoszyn dobił z bliska strzał Piotra Matrasa. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 2-1.

Do przerwy pojedynek obu zespołów był jeszcze w miarę wyrównany, ale po zmianie stron drużyna BSF-u zupełnie zdominowała coraz mocniej zmęczonych rywali. Najpierw sprytnie po rozegraniu rzutu z autu uderzył Krystian Lewicki, a wkrótce potem swoje premierowe trafienie w debiucie zanotował Konrad Łękawa. W kolejnych minutach szalał na parkiecie Krzymiński, który zdobył jeszcze trzy gole. Jedną bramkę zdobył także Piotr Matras, który z najbliższej odległości posłał piłkę do siatki po podaniu Krzysztofa Styrny.

BSF ABJ wygrał szósty mecz z rzędu i może być pewny, że przynajmniej utrzyma 3. miejsce po zakończeniu 8. kolejki. Sośnica nadal zajmuje 8. pozycję.