Futsal: Domek bliżej utrzymania w Ekstraklasie Bocheńskiej Ligi Futsalu ZDJĘCIA

Za nami 17. kolejka Bocheńskiej Ligi Futsalu. Choć do zakończenia sezonu pozostała już tylko jedna kolejka (i dwa zaległe spotkania), to wciąż trwa walka o utrzymanie w Ekstraklasie, oraz o miejsce na podium w I lidze.

Kolejka rozpoczęła się od jednostronnego pojedynku ekip Sportomaks.pl i Stalprodukt Oldboys. Sportomaks.pl wystąpił w zaledwie czteroosobowym składzie, co „Hutnicy” bezwzględnie wykorzystali i wygrali aż 20:0! Dzięki zwycięstwu Stalprodukt do ostatniej kolejki przystąpi z pozycji lidera. Zespół zapewnił sobie również prawo gry w Ekstraklasie w kolejnym sezonie.

Bardzo ważny mecz wygrał zespół AR MOTO. Drużyna po zaciętym spotkaniu pokonała 2:1 BSF U-16, choć to juniorzy pierwsi zdobyli gola. Trafienie dla juniorów zaliczył Jakub Kleszcz, natomiast dla spadkowicza gole zdobyli Damian Żurawski i Łukasz Panek. AR MOTO zachowało szansę na zajęcie trzeciej pozycji. BSF U-16 nie zdołał przedłużyć serii trzech zwycięstw i pozostał na 8. pozycji.

O trzecie miejsce walczy również Św. Paweł, który pokonał aż 9:4 zespół Parkers. Do około 33. minuty mecz był bardzo wyrównany, bo obie drużyny strzeliły w tym czasie po cztery gole, ale ostatni fragment meczu należał do ekipy Św. Paweł, która zdobyła kolejne pięć bramek. Parkers znów mieli duże problemy z grą w obronie, co okazało się być główną przyczyną porażki.

Hitem tej kolejki w I lidze bez wątpienia był pojedynek ekip Spektrum i Elmec Instalacje Elektryczne. Spotkanie nie zawiodło oczekiwań kibiców. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli „Elektrycy” po trafieniu Bartosza Dobrzańskiego, jednak wyrównującą bramkę zdobył po przerwie Arkadiusz Żurawski. Mimo prób z obu stron mecz zakończył się wynikiem 1:1. Z takiego rezultatu cieszą się przede wszystkim rywale obu zespołów. Spektrum może przynajmniej być już pewne awansu, natomiast Elmec, który za tydzień pauzuje, będzie musiał liczyć na to, że kompletu punktów nie wywalczy ani AR MOTO, ani Św. Paweł.

9. Sportomaks.pl 15 4

Wciąż o utrzymanie walczy Ekombud,jednak w meczu z drużyną Transbet zespół zaprezentował się słabo. Obie drużyny wystąpiły w spotkaniu bez rezerwowych. Trudy spotkania zdecydowanie lepiej wytrzymali ustępujący mistrzowie, którzy wygrali aż 9:4. Aż pięć goli dla Transbetu zdobył Krzysztof Styrna. Ekombud pozostał w strefie spadkowej, a jak się potem okazało, strata punktowa do ekipy Domek wzrosła aż do pięciu punktów. Transbet utrzymał trzecie miejsce.

Na pięciu wygranych zakończyła się świetna passa zwycięstw ekipy Lemon FHU. Tym razem „Cytrynki” zostały pokonane przez Igloo, jednak ogromny wpływ na przebieg meczu miał fakt, że Lemon przystąpił do spotkania bez rezerwowych, a w 14. minucie czerwoną kartkę za faul taktyczny otrzymał Marcin Ochlust. Igloo wygrało spotkanie po dwóch trafieniach Łukasza Piecha i wciąż liczy się w walce o trzecie miejsce. Lemon nie wykorzystał okazji, by zapewnić sobie wicemistrzostwo.

Drugi mecz z rzędu bez straty gola zaliczył Stalprodukt. Tym razem lider pokonał 4:0 BSF U-18. „Hutnicy” w kolejnym spotkaniu pokazali, że wciąż utrzymują wysoką formę, natomiast osłabiony BSF był już tylko cieniem drużyny sprzed kilku tygodni.

Arcyważny mecz wygrał Domek. Walczący o utrzymanie zespół pokonał zdegradowany już Dandav. Także w tym spotkaniu kluczowy dla przebiegu rywalizacji wpływ miał fakt, że czerwoną kartkę otrzymał bramkarz ekipy Dandav – Marcin Piekarz. Drużyna nie miała już kim uzupełnić składu, co Domek wykorzystał z radością, choć do przerwy Dandav zdołał jeszcze nawiązać walkę. Po przerwie Domek nie pozostawił już rywalom złudzeń i wygrał 7:2. W tym momencie zespół ma pięć punktów przewagi nad ekipą Ekombud. Oba zespoły mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania, więc do zapewnienia sobie utrzymania Domek potrzebuje co najmniej dwóch remisów.

Mocne składy wystawiły za to drużyny Pershing i Bosman Sport. W ostatnim czasie lepszą formę prezentowała pierwsza z nich i zdołała to potwierdzić w tym spotkaniu. Rewelacyjny beniaminek wygrał 5:2 i wciąż walczy o zajęcie miejsca na podium. Dla ekipy Pershing było to już trzecie zwycięstwo z rzędu, natomiast Bosman Sport w ostatnich czterech spotkaniach wywalczył zaledwie jeden punkt i prawdopodobnie zajmie ostatecznie miejsce w dolnej części tabeli, choć w pewnym momencie sezonu zajmował nawet pozycję na podium.