- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Futsal: BSF ABJ Bochnia awansował na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 16!

Fot. Marcin Kalinowski
- REKLAMA -

Podopieczni trenera Krystiana Jaszczyńskiego po pierwszym turnieju eliminacyjnym, rozegranym przed tygodniem w Bochni, zajmowali drugą, dającą awans do turnieju finałowego, pozycję. W drugim turnieju, który dziś został rozegrany w Kielcach, bochnianie zdobyli 9 punktów w czterech meczach i utrzymali drugie miejsce.

Bochnianie dzisiejsze zmagania rozpoczęli od pewnej wygranej 3:0 nad gospodarzami, zespołem GKS Futsal Nowiny. Przed tygodniem w Bochni GKS zdołał wywalczyć remis 1:1 w meczu z bochnianami, ale tym razem zespół BSF ABJ był bardziej skuteczny. Dwie bramki zdobył Jakub Kleszcz, a jedną dołożył Kacper Paruch i w pierwszym meczu BSF zanotował pewne zwycięstwo 3:0.

„Czyste konto” udało się również zanotować w meczu z najsłabszą drużyną turnieju, czyli TS Wolnymi Kłaj. BSF wygrał to spotkanie aż 6:0 a na dorobek bochnian złożyły się dwa gole Mariusza Mazanka oraz bramki Jana Mazura, Jakuba Klaszcza, Jakuba Rachfalika oraz Piotra Walewskiego.

W tym momencie BSF zajmował pierwszą pozycję, gdyż swój mecz z SMS MKS Solne Miasto Wieliczka wygrał Sobek Kraków. Aby zapewnić sobie awans już kolejkę przed końcem turnieju musiał wygrać z Sobkiem, co też się udało. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0, ale po przerwie juniorzy BSF-u był bardzo skuteczni. Dwa gole zdobył Kacper Paruch, a po golu dołożyli Jan Mazur, Jakub Kleszcz i Jakub Rachfalik. Krakowianie odpowiedzieli tylko dwukrotnie i mecz zakończył się wynikiem 5:2 na korzyść zespołu BSF ABJ Bochnia. Taki wynik oznaczał, że bochnianie mogli być już pewni awansu, a do tego pomogli zespołowi z Wieliczki, który także zapewnił sobie prawo udziału w turnieju finałowym.

W ostatnim spotkaniu BSF zmierzył się z SMS MKS Solne Miasto Wieliczka. Stawką było zajęcie pierwszego miejsca. BSF rozpoczął dobrze i objął prowadzenie po golu Dawida Kolanowskiego. Potem jednak to rywale byli skuteczniejsi i zdobyli aż cztery bramki. BSF stać było już tylko na zdobycie drugiego gola, którego zdobył Kolanowski i mecz zakończył się wynikiem 2:4. Ostatecznie to zespół z Wieliczki odzyskał pierwszą pozycję, a BSF zakończył zmagania na drugim miejscu. Oba zespoły uzyskały awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w Chrzanowie (8-10 lutego).

Wkrótce więcej informacji.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Sympatyk

    16 stycznia godzina 16:37

    Bravo chlopaki gratuluje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra