BSF ABJ Bochnia obronił tytuł Mistrza Polski w Futsalu do lat 18!

BSF ABJ Bochnia pokonał w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu do lat 18 Jantar Ustka 5-2 i obronił tytuł Mistrza Polski zdobyty w roku poprzednim. Złote bramki dla bochnian zdobyli: Tomasz Palonek – cztery oraz Mateusz Matlęga.

BSF ABJ Bochnia 5:2 (2:1) Jantar Ustka
Bramki: Tomasz Palonek 4, Mateusz Matlęga 1
BSF ABJ Bochnia: Jakub Smoleń, Wojciech Stefaniak – Tomasz Palonek, Piotr Matras, Mateusz Prokop, Paweł Matras, Jakub Machaj, Jakub Pasiut, Filip Korta, Mateusz Matlęga, Wiktor Nagrodzki, Igor Dymura, Jakub Burkowicz, Dawid Burek

Jantar Ustka: Wojciech Przychoda – Michał Zborowski, Maciej Dawid, Karol Czubak, Kacper Dawid, Sebastian Wasiuk, Mateusz Żebrowski, Bartłomiej Brzostowicz, Maciej Tomas

Jantar w drodze do finału pokonał najpierw TAF Toruń aż 8:5, a następnie po remisie 1:1 i serii rzutów karnych okazał się lepszy od Hurtapu Łęczyca, a więc rywala BSF-u z fazy grupowej. Bochnianie idealnie rozpoczęli mecz finałowy, bo już po 40 sekundach gry prowadzili 1:0, a do siatki trafił niezawodny w tym turnieju Tomasz Palonek. W 4. minucie świetną okazję miał Mateusz Prokop, jednak jego uderzenie obronił bramkarz Jantaru – Wojciech Przychoda. Chwilę później z rzutu rożnego Piotr Matras zagrał piłkę do Prokopa, który uderzył na bramkę, a piłkę trącił jeszcze Palonek, po czym wpadła ona do bramki i BSF wygrywał już 2:0. Choć w początkowym fragmencie meczu BSF uzyskał sporą przewagę, to jednak tym razem nie zdołał zupełnie stłamsić rywali. Z czasem Jantar zaczął stwarzać sobie okazje do zdobycia bramki. W 11. minucie Jakuba Smolenia zaskoczył Bartłomiej Brzostowicz i było już jedynie 2:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu.

Na początku drugiej części oba zespoły stworzyły sobie po kilka dogodnych okazji, ale nie potrafiły wykorzystać żadnej z nich. W 15. minucie bochnianie popełnili fatalny błąd w ustawieniu, przez oko w oko ze Smoleniem stanął Karol Czubak i ten pojedynek rozstrzygnął na swoją korzyść. Dla zawodnika Jantaru było t już siedemnaste (sic!) trafienie w turnieju. Na szczęście swojego superstrzelca miał również BSF. Już po chwili bochnianie znów prowadzili, a do bramki po raz kolejny piłkę skierował Palonek. Ten sam zawodnik podwyższył wynik na 4:2 po zespołowej już minutę później. BSF znów znalazł się w komfortowej sytuacji, jednak Jantar szybko mógł odpowiedzieć na dwa gole, ale zmierzającą do bramki piłkę zatrzymał Piotr Matras. W ostatnich minutach mecz toczony był w bardzo szybkim tempie, a obie drużyny próbowały wyprowadzić szybko kolejne ataki. Zwycięstwo bochnian w 20. minucie przypieczętował Piotr Matras, który wykorzystał dogranie niesamowitego w tym turnieju Palonka.

BSF obronił tytuł mistrzowski w znakomitym stylu. Wybitną skutecznością popisał się wybrany MVP całego turnieju Tomasz Palonek, który strzelił gola w każdym z sześciu meczów i łącznie uzbierał aż czternaście trafień (co jednak nie zapewniło mu tytułu króla strzelców). Być może jeszcze większym osiągnięciem jest jednak to, że drużyna pozwoliła strzelić rywalom zaledwie cztery gole, co daje świetną jak na futsal średnią 0,67 gola na mecz. Doskonałą formę zaprezentował każdy zawodnik drużyny. Dla wielu zawodników był to już czwarty złoty medal MMP zdobyty w kategorii U-16 lub U-18. Brawo BSF!!!