- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

BLF: Igloo lepsze od Stalproduktu w hicie kolejki, Stalprodukt Oldboys utrzymali pozycję lidera I ligi ZDJĘCIA

Fot. Marcin Kalinowski
- REKLAMA -

Hitem 9. kolejki był bez wątpienia mecz Igloo – Stalprodukt. „Mroźni” wykorzystali błędy rywali i pokonali „Hutników” 5:3. Porażka spowodowała, że Stalprodukt został dogoniony przez Transbet, który ma do rozegrania zaległy mecz z BSF U-18. Walka o tytuł stanie się teraz jeszcze bardziej zacięta.

9. kolejka:
I liga:

Św. Paweł 2:1 Spektrum

BSF U-16 4:5 Parkers

Stalprodukt Oldboys 5:2 AR MOTO

Bolarus 4:3 Sportomaks.pl

Najpierw rozegrane zostały mecze I ligi. Niespodziewanie kolejne zwycięstwo odniósł Św. Paweł, który ograł dobrze radzące sobie wcześniej Spektrum. Zwycięstwo Św. Pawła oznacza, że ta drużyna włączyła się do walki o czołowe pozycje. Spektrum nie zdołało wykorzystać szansy awansu na drugą pozycję, a do tego teraz musi oglądać się za siebie, gdzie czyha już zespół Św. Paweł.

Parkers w tym sezonie zwycięstwa przeplata porażkami. Tym razem przyszła kolej na tryumf i tak też się stało. Po zaciętym meczu doświadczony zespół pokonał BSF U-16 5:4. Juniorzy byli wyraźnie osłabieni po sobotnich zmaganiach w eliminacjach do MMP U-16 i ponieśli kolejną porażkę.

W hicie rundy Stalprodukt Oldboys bez większych problemów pokonał AR MOTO 5:2. Mecz był ciekawy, ale niemal od samego początku jego przebieg kontrolowali „Hutnicy”, którzy ostatecznie zgarnęli komplet punktów i powiększyli przewagę nad rywalami.

W meczu o 7. miejsce Bolarus pokonał Sportomaks.pl. Nasz redakcyjny klub trzykrotnie obejmował prowadzenie, ale fatalne błędy spowodowały, że zespół stracił punkty i poniósł już trzecią jednobramkową porażkę w obecnym sezonie. Bolarus przegrywał przez większość spotkania, ale w ostatniej minucie zadał ostateczny cios i wygrał 4:3.

I liga:
1. Stalprodukt Oldboys 8 21
2. AR MOTO 8 16
3. Spektrum 8 15
4. Parkers 8 15
5. Św. Paweł 8 14
6. Elmec Instalacje Elektryczne 8 10
7. Bolarus 8 6
8. Sportomaks.pl 8 4
9. BSF U-16 8 3

Ekstraklasa:

Domek 2:2 Pershing

Igloo 5:3 Stalprodukt

Bosman Sport 3:4 Transbet

BSF U-18 9:1 Dandav

Ekombud 1:6 Lemon FHU

W Ektraklasie kolejka rozpoczęła się od bardzo zaciętego meczu pomiędzy zespołami Domek i Pershing. W początkowych fragmentach meczu nieco lepiej spisywał się zespół Pershing i to właśnie ta drużyna objęła dwubramkowe prowadzenie. Domek walczył jednak do samego końca i zdołał uratować cenny punkt. Pershing obronił jednak czwartą pozycję.

W drugim meczu z rzędu punkty stracił Stalprodukt. Tym razem w ligowym klasyku lepsze był zespół Igloo, który świetnie się bronił i wyprowadzał zabójcze kontrataki. W drugiej połowie „Hutnicy” zagrali lepiej, ale strat już nie zdołali odrobić. Co ciekawe, Igloo nie awansowało choćby o pozycję, ale przynajmniej zbliżyło się do zespołów zajmujących wyższe miejsca. Porażka Stalproduktu oznacza, że teraz szala przechyliła się minimalnie na stronę ekipy Transbet.

A stało się tak dlatego, że obrońcy tytułu pokonali 4:3 Bosman Sport. Zwycięstwo należy jednak uznać za bardzo szczęśliwe, a osobiście nie pamiętam, kiedy poprzednio Transbet bronił się tak rozpaczliwie, jak w ostatnich sekundach meczu z „Bosmanami”. Bosman Sport, choć przegrał, pozostawił dobre wrażenie i na koniec rundy utrzymał rewelacyjną trzecią pozycję.

Jak wygrywać pierwszy raz w sezonie, to najlepiej aż 9:1. Taka sztuka udała się ekipie BSF U-18, która rozgromiła Dandav. Juniorzy dominowali w tym meczu od samego początku. Taki wynik oznacza, że Dandav spadł na ostatnią pozycję, a BSF U-18 jest nieco bliżej wydobycia się ze strefy spadkowej.

Łatwe zwycięstwo odniósł także Lemon FHU, który aż 6:1 pokonał Ekombud. „Cytrynki” odniosły tym samym już trzecie zwycięstwo z rzędu i oddaliły się od strefy spadkowej. Ekombud z kolei notuje serię już trzech porażek. Tym razem zespół rozczarował, bo w poprzednich meczach z Igloo (1:2) i Transbetem (2:3) mimo wszystko zaprezentował się dobrze.

Ekstraklasa:
1. Stalprodukt 9 19
2. Transbet 8 19
3. Bosman Sport 9 14
4. Pershing 9 14
5. Domek 9 13
6. Lemon FHU 9 13

7. Igloo 9 13
8. Ekombud 9 7
9. BSF U-18 8 6
10. Dandav 9 5

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra