Sport

B-klasa Bochnia: Dziś zostanie rozegrana 11. kolejka „Ósmej Ligi Mistrzów”. Hitem mecz… towarzyski?

Fot. Marcin Kalinowski

Przed nami 11. kolejka bocheńskiej B-klasy. W tej serii gier nie dojdzie do bezpośredniego starcia pomiędzy zespołami z czołówki, co jednak nie oznacza, że zabraknie emocji. Pauzujący Gryf Chronów zagra na wyjeździe mecz towarzyski z nowo powstałym klubem KR Jodłówka, który dobrze spisywał się w sparingach, a przed tygodniem zremisował 3:3 z drugą w tabeli Macierzą Lipnica i właśnie to spotkanie może stać na najwyższym poziomie.

11. kolejka:

niedziela, 28. kwietnia:
Raba II Książnice – Husaria Łapczyca kwietnia, 13:30

Macierz Lipnica Murowana – Wisła Grobla 14:00

Zryw Królówka – Ostrowianka Ostrów Królewski 14:00

Korona Brzeźnica – Czarni Kobyle 16:00

Pauza: Gryf Chronów

Nie ma chyba takiego scenariusza, który by nie mógł się zrealizować w B-klasie. Udowodnił to zespół Raby II Książnice, który przed tygodniem zremisował 5:5 z Husarią, choć kończył mecz „w ósemkę” po trzech czerwonych kartkach dla zawodników zespołu! A mógł wygrać, bo jeszcze chwilę przed końcem prowadził 5:4. Z drugiej strony piłkarze Korony wcześniej nieco pomogli rywalom strzelając dwa gole samobójcze. Husaria będzie chciała podnieść się po blamażu z Gryfem Chronów. Na inaugurację mocno przetrzebiony kontuzjami zespół przegrał aż… 0:11, co dla Gryfa, jak wyliczyli statystycy, było najwyższą wygraną w historii. Dziś zarówno Raba jak i Husaria będą chciały zdobyć pierwszy na wiosnę komplet punktów. Stawka spotkania jest o tyle wysoka, że w tabeli oba zespoły dzieli różnica zaledwie punktu.

Ciekawie zapowiada się mecz Macierzy z Wisłą Grobla. Gospodarze wygrali jesienią siedem spośród ośmiu spotkań, ale Wisła teraz jest bardzo niewygodnym rywalem. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej zespół z Grobli pokonał na własnym boisku mocny Zryw Królówka aż 4:1. Faworytem będzie Macierz, która dodatkowo wzmocniła ostatnio kadrę wypożyczając Łukasza Zycha z występującej brzeskiej w A-klasie LKS-u Poręba Spytkowska, jednak Wisłę z pewnością stać na sprawienie niespodzianki.

Jak już zostało wspomniane, Zryw rundę wiosenną rozpoczął od porażki 1:4 z Wisłą Grobla. Porażka praktycznie przekreśliła szansę zespołu na włączenie się do walki o awans, jednak Zryw wciąż może odegrać w niej istotną rolę, gdyż będzie trudnym rywalem dla każdej drużyny z czołówki. Teraz drużyna zagra z ostatnią w tabeli Ostrowianką, która jednak remisując 2:2 z Czarnymi Kobyle pokazała, że na wiosnę może być zespołem takim jak w poprzednim sezonie, gdy do samego końca walczyła o awans. Zapowiada się ciekawe spotkanie.

Podrażnieni rozczarowującym remisem z Ostrowianką Czarni Kobyle zagrają z kolei z Koroną. Teoretycznie gospodarzem będzie drużyna z Brzeźnicy, jednak mecz odbędzie się w Kobylu. To z pewnością będzie atut dla Czarnych, choć należy pamiętać, że pierwszy mecz aktualny lider wygrał jedynie 3:2 zdobywając zwycięską bramkę dopiero w doliczonym czasie. Zapowiada się ciekawy pojedynek.

1. Czarni Kobyle 9 22
2. Macierz Lipnica Murowana 8 21
3. Gryf Chronów 9 21
4. Zryw Królówka 9 14
5. Wisła Grobla 9 11
6. Korona Brzeźnica 9 7
7. Raba II Książnice 9 7
8. Husaria Łapczyca 9 6
9. Ostrowianka Ostrów Królewski 9 4

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra