Sport

A klasa. Victoria, Start i Poręba na czele

Cztery drużyny pozostały z kompletem punktów po drugiej kolejce w brzeskiej klasie A. Najlepszy bilans bramkowy z tych zespołów ma drużyna Victorii Porąbka Uszewska, która przewodzi w tabeli. Identycznie jak na szczycie klasyfikacji, tak i na dole bez zdobyczy punktowej są cztery ekipy. Drużyny jak dotychczas nie stosują półśrodków, gdyż w tym sezonie nie padł jeszcze ani jeden remis!

Świadkami chyba największej niespodzianki tej serii gier byliśmy w Uszwi, gdzie gospodarze pokonali 2-1 (1-0) kandydata do walki o klasę okręgową, a mianowicie zespół Korony Niedzieliska. Gospodarze objęli prowadzenie tuż przed przerwą za sprawą Wojciecha Kukli. Trzy minuty po pauzie Uszew zdobyła drugie trafienie, a na listę strzelców wpisał się Jakub Szczygieł. Wówczas do odrabiania strat wzięli się przyjezdni, jednak stać ich było tego dnia tylko na jednego gola, którego zdobył na siedem minut przed końcem Tomasz Mikoś. Koronę za tydzień czeka trudna rywalizacja domowa z Kłosem Łysa Góra, która zweryfikuje czy porażka w Uszwi to był tylko wypadek przy pracy.

Kłos na inaugurację przegrał po walce na boisku w Porębie Spytkowskiej, jednak już w drugiej kolejce pokazał, że nie będzie zespołem, z którym będzie się grało łatwo. Co prawda przeciwnik w drugiej serii gier był mniej wymagający, bo było nim Pogórze Gwoździec, ale gracze z Łysej Góry rozprawili się z nim aż 7-2 (4-1), co pokazuje potencjał ofensywny tego zespołu. Bohaterem spotkania został Damian Śliwa, który zaliczył hat-tricka. Oprócz niego na listę strzelców dla Kłosa wpisali się Marcin Gala, Mateusz Kutek, Kacper Książek i Sławomir Kural, który zaliczył trafienie, które było ozdobą tego spotkania, bowiem trafił do siatki rywala z własnej połowy boiska.

Drugie zwycięstwo odniosła wspomniana we wstępie Victoria Porąbka Uszewska, która w “derbach Victorii” ograła u siebie swoją imienniczkę z Bielczy 6-0 (3-0). Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla przyjezdnych, bowiem już od 19. minuty musieli sobie radzić w osłabieniu, gdyż w sytuacji “sam na sam” z bramkarzem rywala faulował Robert Gąsiorek i musiał opuścić boisko. Hat-tricka w tym spotkaniu zanotował doświadczony zawodnik gospodarzy Dariusz Łazarz, dwa trafienia dołożył Krystian Zdeb, a liczną zdobycz bramkową Porąbki Uszewskiej skompletował Wojciech Zych.

Po raz drugi triumfował również zespół Startu 77 Biadoliny Szlacheckie, który po bezbarwnym spotkaniu w Jadownikach pokonał zespół rezerw Jadowniczanki 3-1 (2-0). Już w 5. minucie przyjezdni objęli prowadzenie po strzale z dystansu Patryka Babicza i fatalnej obronie bramkarza gospodarzy Pawła Szuby. Przed przerwą Startowi udało się strzelić jeszcze raz, a gola zdobył Patryk Barnaś. Po pauzie grający w 30-stopniowym upale zawodnicy mocno spuścili z tonu i zawody się wyrównały. Zanim upłynęła godzina gry Start prowadził już trzema golami po trafieniu Damiana Rysaka, a gospodarzy stać było jedynie na jednorazową odpowiedź, a bramkę zdobył Łukasz Sieliwiak.

Od zwycięstwa do zwycięstwa (licząc także rozgrywki Pucharu Polski) w tym sezonie kroczy LKS Poręba Spytkowska. Zawodnicy trenera Szczepana Goryczki wygrali teraz na wyjeździe 3-1 (0-0) z Jednością Paleśnica, jednak miejscowi mocno postawili się naszpikowanej gwiazdami ekipie gości. Przełom nastąpił dopiero po godzinie gry i pierwszego gola w tym meczu zdobył wówczas sprowadzony do Poręby latem Łukasz Hajduga. Szybko podwyższył kolejny z nowych graczy Tomasz Grzyb, jednak Jedność nie miała zamiaru odpuszczać i błyskawicznie odpowiedziała trafieniem kontaktowym autorstwa Łukasza Pazdalskiego. Gospodarzy nie było jednak stać na bramkę wyrównującą. Do siatki trafili za to ponownie goście, a konkretnie po raz drugi Hajduga.

Ostatnim, czwartym zespołem, który wciąż może się pochwalić, że w tym sezonie wygrał oba mecze jest Tymon Tymowa, który w zapowiadanym przez nas jako hit kolejki meczu pokonał na wyjeździe beniaminka Groma Sufczyn 2-1 (1-0). Spotkanie było bardzo wyrównane, jednak jako pierwsi cios zadali przyjezdni, a bramkę zdobył po pół godzinie gry Przemysław Chojecki. W 74. minucie gospodarze wyrównanli za sprawą Jacka Kubali, jednak cenny punkt z mocnym przeciwnikiem dali sobie odebrać w końcowych fragmentach meczu, gdy Adrian Michalczyk zdobył gola numer dwa dla Tymona i zapewnił im trzy oczka.

W ostatnim meczu tej kolejki Iva Iwkowa rozgromiła przed własną publicznością 9-1 (6-0) drużynę Strażaka II Mokrzyska/Szczepanów. Spotkanie od początku do końca było jednostronnym widowiskiem, a sporym łupem bramkowym w ekipie Ivy podzielili się: Rafał Repetowski (dwie), Michał Szot (dwie), Paweł Czech (dwie), Dariusz Nowak, Piotr Szot i Wojciech Gnyla. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Paweł Patyk.