A-klasa Bochnia: Pierwsza w sezonie porażka GKS-u II Drwinia, Ceramika pokonała Beskid

Za nami 6. kolejka w bocheńskiej A-klasie. Największą niespodzianką była porażka GKS-u II Drwinia z Rzezawianką. Pierwsze zwycięstwo odniósł Górnik Siedlec, który pokonał Czarnych Kobyle. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu tej serii Ceramika ograła Beskid.

Tarnavia Tarnawa – Victoria Słomka – przełożony

Pluć w brodę mogą sobie zawodnicy Czarnych Kobyle, którzy prowadzili 1-0 w niezwykle ważnym spotkaniu z Górnikiem Siedlec po trafieniu Dawida Smędy w 56. minucie, ale najpierw pozwolili rywalom wyrównać (bramkę zdobył Mateusz Nowak), a potem sami sprokurowali sytuację, po której odbita od Dariusza Kucharskiego piłka przelobowała bramkarza i wpadła do bramki. Górnik wygrał 2-1 i awansował z ostatniego 14. na 12. miejsce. Czarni, którzy w B-klasie nie przegrali żadnego domowego spotkania teraz ponieśli już trzecią porażkę i nadal czekają na pierwszy komplet punktów.

Bardzo ważny dla układu dolnej części tabeli był mecz Raby Niedary z Błękitnymi Krzeczów. Wynik bezbramkowy utrzymał się do 68. minuty, gdy bramkę dla gości zdobył Piotr Dudziak. Zwycięstwo Błękitnych w doliczonym czasie przypieczętował Mikołaj Mikulski. Zwycięstwo drużyny z Krzeczowa zapewniło jej awans na 7. miejsce. Raba jest dopiero 12.

Hit kolejki dla Ceramiki, która pokonała na własnym boisku Beskid. Gospodarze objęli prowadzenie w 16. minucie po golu Marcina Kukli, a kwadrans później na 2-0 podwyższył Michał Krawczyk. Wprawdzie szybko przewagę Ceramiki zmniejszył Dawid Kuska, który zdobył bramkę kontaktową, ale na więcej gości tego dnia nie było już stać. Wynik na 3-1 w 80. minucie ustalił Mateusz Fortuna. Ceramika utrzymała 2. pozycję, za to Beskid po porażce spadł aż na 8. miejsce.

Niespodziankę sprawiła Rzezawianka, która pokonała mający komplet punktów zespół GKS-u II Drwinia. Formalni gospodarze, ale faktyczni goście (mecz odbył się na boisku w Świniarach) objęli dwubramkowe prowadzenie po golach Damiana i Kacpra Żurawskich. W drugiej połowie gola dla GKS-u zdobył Patryk Lany. Po raz piąty w tym sezonie w meczu drwinian padł wynik 2-1, ale pierwszy raz na niekorzyść aktualnego nadal lidera. Rzezawianka awansowała na 3. miejsce.

8 goli, 9 żółtych kartek, w ich efekcie 2 czerwone, do tego 1 czerwona bezpośrednia. To bilans derbów pomiędzy Błyskawicą Proszówki i Orłem Cikowice. Faworyzowani gospodarze objęli prowadzenie po golu Eliasza Dudkaw 15. minucie, ale Orzeł odpowiedział… błyskawicznie wyrównując dzięki trafieniu Błażeja Bajera. Błyskawica zdołała jednak przejąć kontrolę nad spotkaniem i po trafieniach Michała Kołdrasa oraz Piotra Filipka prowadzili do przerwy 3-1. Po zmianie stron sytuacja gości stała się jeszcze trudniejsza, bo choć gola kontaktowego zdobył Adrian Murdza, to wkrótce czerwone kartki otrzymali Adrian Szczygieł oraz Maciej Boligłowa. Gospodarze wykorzystali przewagę, bo w 70. minucie na 4-2 podwyższył Kamil Ham. Od 77. minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mateusza Kwarty, ale wciąż mieli jednego zawodnika więcej, co też wykorzystali. Kolejne gole zdobyli Karol Filipek i Dominik Porębski i mecz zakończył się wynikiem 6-2. Zespół Orła ta porażka boli podwójnie, ponieważ spadł na ostatnie miejsce.

Niepokonany w lidze zespół Trzciany 2000 przystąpił do spotkania z Macierzą Lipnica w roli faworyta, ale bardzo niewiele zabrakło, aby mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem gości. Drużyna z Lipnicy objęła prowadzenie po golu grającego trenera Damiana Pławeckiego w 50. minucie, ale szybko wyrównał Klaudiusz Kowalczyk. Nie zraziło to jednak drużyny Macierzy, która zdobyła drugie trafienie po strzale Piotra Krzaka. Taki wynik utrzymał się aż do trzeciej minuty doliczonego czasu, gdy punkt gospodarzom uratował Krystian Salach. Taki rezultat nie zadowala raczej żadnej ze stron. Gospodarze mogą jednak nadal szczycić się tym, że są jedynym oprócz Błyskawicy Proszówki zespołem, który jeszcze nie przegrał.