- REKLAMA -
- REKLAMA -
Ludzie z pasją

Małgorzata Opioła. Ta mama ma talent i pasję

Fot. Wojtek Salamon
- REKLAMA -

Małgorzata Opioła z Połomia Dużego udowadnia, że bycie pełnoetatową mamą nie musi oznaczać rezygnacji z własnych pasji i zainteresowań. Kobieta od kilku lat zajmuje się rękodziełem. Jest też kolejną Małopolanką, czyli kobietą z pasją. W tym roku po raz pierwszy będzie miała stoisko z własnymi produktami na lipnickim rynku podczas jutrzejszej Niedzieli Palmowej.

– Rękodziełem zainteresowałam się, kiedy na świecie pojawiła się moja córka. Karolina ma już 8 lat, a ja nadal kontynuuję to, co wówczas zaczęłam – mówi Małgorzata. – Jest to mój sposób na odprężenie. Uspokajam się przy tym. Sprawia mi to ogromną frajdę. Satysfakcja jest podwójna, kiedy widzę, że innym też się podoba. Co prawda czasem trudno pogodzić obowiązki mamy, teraz już dwójki dzieci z pasją, ale daję radę – dodaje.

Papierowa wiklina, ozdoby z wykorzystaniem kolorowych wstążeczek, włóczka to niektóre z produktów, z których Małgorzata potrafi wyczarować prawdzie cuda. Początkowo kobieta wykorzystywała wstążki do robienia spinek, opasek i ozdób do włosów.

– Pierwszymi testerkami były córka i dwie bratanice. Oryginalne ozdoby podobały się innym, więc jeśli ktoś kupił wstążkę, to robiłam daną rzecz. Tak to się zaczęło – wyjaśnia kobieta.

Obecnie z kolorowych wstążek powstają nie tylko ozdoby do włosów, ale i kwiaty, bukiety, krakowskie wianki na Boże Ciało, komunijne wianuszki i kolorowe kury, które mogą być ozdobą nie tylko wielkanocnego koszyczka.

Wykonanie takiej kury nie jest rzeczą łatwą. Wbrew pozorom im mniejsza kurka, tym trudniej ją zrobić. Praca to kilka etapów. Należy pociąć wstążki na odpowiednią długość. Następnie wstążkę składamy na cztery, opalamy brzegi, aby nic się nie strzępiła. Na samym końcu klejem na gorąco przyklejamy tak przygotowane wstążki na styropianową formę.

– Całe szczęście mąż cierpliwie znosi moje wstążkowe zakupy i mocno wspiera to, co robię – mówi Małgorzata – Jestem szczęśliwa, że mam wsparcie nie tylko męża, ale i całej rodziny – dodaje.

Córka z dumą nosi wykonane przez mamę ozdoby, a dla 3-letniego Dawida kolorowe wstążeczki są najlepszym ładunkiem do przewożenia podczas zabawy samochodami. Ulubionymi zabawkami dzieci Małgorzaty są Zenek i Zuzia – żyrafy wykonane z włóczki.

– To moje pierwsze zabawki zrobione na szydełku. Takie nie idealne, trochę krzywe, z najtańszej włóczki, ale najukochańsze. Wszędzie z nami jeżdżą. Bez Zenka syn nie może zasnąć – opowiada pani Małgorzata – Daje mi to ogromną radość, kiedy widzę uśmiech na twarzach dzieci – dodaje.

Szydełkowych zabawek jest więcej. Samochody, samolot, inne żyrafy, ale Małgorzata przyznaje, że dopiero uczy się tej sztuki. Jak się okazuje… przez Internet. Do takiej nauki potrzeba dużo samozaparcia. Kobieta nie wstydzi się przyznać, że czasem zdarza się jej wracać do podstaw, ale nie poddaje się i cały czas doskonali swoje umiejętności szydełkowania.

Małgorzata to kobieta nie tylko z pasją, ale i o wielkim sercu. Swoje prace ofiaruje na aukcje charytatywne, a także aktywnie działa jako wolontariuszka w grupie „Tęczowy kocyk”
– Na szydełku robię maleńkie rożki, czapeczki i ubranka dla nienarodzonych bądź zmarłych dzieci. Przekazujemy je między innymi do szpitali, a one trafiają do rodziców tych maleństw – wyjaśnia.

25 komentarzy

25 Comments

 1. Avatar

  Edyta

  13 kwietnia 2019 godzina 14:22

  Szkoda ze nie ma więcej zdjęć z pracami Pani…

 2. Avatar

  Agata

  13 kwietnia 2019 godzina 15:08

  Wspaniala Kobieta o Wielkim sercu

 3. Avatar

  ona

  13 kwietnia 2019 godzina 15:32

  Kobieta z wielkim sercem a kury które robi są przepiękne

 4. Avatar

  Renata

  13 kwietnia 2019 godzina 15:55

  Prace przepiękne..podziwiam talent i cierpliwość..kobieta o wielkim sercu..samych sukcesów Gosia przy tworzeniu..pozdrawiam

 5. Avatar

  Zosia

  13 kwietnia 2019 godzina 20:53

  Prace Gosi są cudowne i robione z sercem.

 6. Avatar

  Małgosia

  14 kwietnia 2019 godzina 17:47

  Serdecznie dziękuję za wszystkie ciepłe słowa bardzo motywujące do dalszej pracy 🙂

 7. Avatar

  Małgosia

  17 kwietnia 2019 godzina 16:17

  Jeżeli ktoś ma ochotę obejrzeć więcej moich prac zapraszam na moja stonkę 🙂 https://www.facebook.com/Mama-z-pasja-798328810198079/

  • Avatar

   Maria

   27 kwietnia 2021 godzina 19:04

   Ciekawe czy działalność gospodarcza jest założona, czy wszystko na lewo. Jaki to problem siedzieć w domu
   10 lat i pobierać 500 plus i wstążeczki zwijać…. A może w końcu tak na etat iść….. A nie tylko czerpać z pieniędzy podatników..

 8. Avatar

  Iza

  27 kwietnia 2021 godzina 18:58

  Pani to chyba od wielu lat siedzi w domu to widać, bo brać +500 plus i kupić za to parę wstążeczek to każdy potrafi. Tacy ludzie właśnie osłabiają gospodarkę i tylko udają, że coś robią… Ciekawe, czy działalność gospodarcza jest, czy też naciąganie Państwa…

 9. Avatar

  Dorota

  27 kwietnia 2021 godzina 19:02

  Pani to chyba od wielu lat siedzi tylko w domu i pobiera 500 plus i za to kupuje te wstążeczki. Ciekawe czy chociaż działalność gospodarcza jest założona, czy też nielegalnie do kieszeni… Zabawne jakie talenty nasz podatnik musi utrzymywać

 10. Avatar

  Alek

  27 kwietnia 2021 godzina 19:09

  Pani Małgosia, widać lubi tak nie ma się co czepiać… Pandemia jest to robi kury i inne zwierzątka…. Teraz bezrobocie kwitnie, to znów mogli się uczyć od niej…. Rękodzieła

 11. Avatar

  Wojciech

  27 kwietnia 2021 godzina 19:12

  To i tak lepsze niż pieczenie ciast dla rodziny w wolnej chwili… Jest sponsor to i wszystko można robić… A prace piękne pełen folklor.

 12. Avatar

  Daria

  27 kwietnia 2021 godzina 19:32

  Znam panią osobiście i tak nie miłej i rozdartej baby to nie widziałam…. Pracę są drogie, nic za darmo nie ma…. Ale, żeby tak cenić kawał włóczki….

 13. Avatar

  Anka

  27 kwietnia 2021 godzina 19:55

  Nie polecam, porażka mam ten pani koguta. Przyszedł z opóźnieniem i do tego był jakby nie skończony. Uwaza, że jak ktoś coś robi powinien robić to na serio, a nie pomiędzy. I fakt kosztował bardzo dużo, a paragonu zero ani możliwości reklamacji. Chyba ta publikacja nad wyrost….. I zachwyt tą panią.

 14. Avatar

  Agnieszka

  28 kwietnia 2021 godzina 17:42

  Nie polecam…. Również kupiłam spinki da wnuczki i po kilku razach rozpadły się….. Rozczarowanie ogromne, zaś wiadomo zwrócić się nie da bez paragonu….cena nie adekwatna do wykonania….

  • Avatar

   Ala

   26 sierpnia 2021 godzina 21:24

   Dokładnie rozczarowana pracą tej pani. Była Klienta

 15. Avatar

  Kasia

  26 sierpnia 2021 godzina 21:20

  Kupiłam żyrafkę i uważam nie warto.. Nici bardzo szybko wyszły… Ładnie wygląda na fotach a cena nie adekwatna… Nie polecam prac tej Pani. Rozczarowana.

 16. Avatar

  Zosia

  26 sierpnia 2021 godzina 21:22

  Nie polecam.słaba jakość i cena wysoka. Przyszła mi żyrafa brudna. Dramat

 17. Avatar

  Damian

  26 sierpnia 2021 godzina 21:25

  Nie polecam

  • Avatar

   Renia

   27 sierpnia 2021 godzina 16:03

   Nie polecam. Ostatnio zamówiłam torebkę od tej pani… I przyszła po 2 tygodniach bez ucha. Co mi z takiej torebki. Pani nie odpowiada zablokowała mnie na FB. Wyłudza pieniądze taka prawda…. Żenada p. MAŁGORZATO

   • Avatar

    Anonim

    30 stycznia 2022 godzina 18:05

    Przykro mi ale to chyba nie u mnie Pani kupiła gdyż ja nie wykonuje torebek.

   • Avatar

    Małosia

    30 stycznia 2022 godzina 18:37

    Przykro mi ale ja torebek nie wkonuję.Więc nie mogła Pani u mnie zakupić.

 18. Avatar

  Ala

  26 sierpnia 2021 godzina 21:25

  Dokładnie rozczarowana pracą tej pani. Była Klienta

  • Avatar

   Ida

   27 sierpnia 2021 godzina 16:00

   Nie polecam.

 19. Avatar

  Bożena

  27 sierpnia 2021 godzina 16:08

  Byłam ostatnio w N. Wiśniczu na stoisku i kupiłam maskotkę dla wnuczki. Dwa dni ok a potem wyszło z niej pełno nici i do wyrzucenia….. Co to ma być za jakość…. Obuzona jestem że portal promuje takie osoby m

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra