- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Zobacz nagranie wideo z gali 15. Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” WIDEO

Występy laureatów 15. Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który w czerwcu po raz piętnasty odbył się w Bochni można już oglądać na kanale YouTube. Właśnie ukazała się filmowa rejestracja finałowej Gali.

Oprócz utalentowanych uczestników wystąpili jurorzy – Magda Steczkowska, Andrzej Krzywy, Janusz Yanina Iwański, Wojtek Sokolnicki, Maurycy Polaski  oraz Artur Barciś (przewodniczący jury).

Festiwal od piętnastu lat odbywa się w Bochni. Z lokalnego wydarzenia (pierwsza edycja) stał się ogólnopolskim festiwalem i wizytówką Małopolski. Uczestniczą w nim wykonawcy z zagranicy. Kopia festiwalu odbywa się w Saarlouis (Niemcy). Podobne wydarzenie miało powstać w Rumunii, niestety pandemia pokrzyżowała plany organizatorom.

Przeglądając albumy z minionych edycji oraz dostępne materiały wideo można stwierdzić, że idea znakomicie się sprawdziła, a poziom artystyczny jest bardzo wysoki.

– Ten festiwal to od lat stały punkt w moim kalendarzu. Miło jest patrzeć na rozwój uczestników i towarzyszyć im w tej drodzemówi Ania Rusowicz, która wielokrotnie przyjeżdżała do Bochni

Spędziłam intensywne dni na warsztatach, a potem przeżywałam z każdym uczestnikiem występ. Jestem wdzięczna tym wspaniałym młodym ludziom, że mi zaufali i otworzyli swoje serca na pomysły, rady i spostrzeżenia – opowiada o festiwalu Halina Młynkowa.

Nie spodziewałam się tak wysokiego poziomu uczestników. Nie myślałam, że przeżyje tu tak piękne chwile. Dbajcie o ten festiwal. – mówiła Alicja Węgorzewska, gdy po raz pierwszy pojawiła się na festiwalu. Wraca tu każdego roku.

Oprócz wspomnianych powyżej artystów na przestrzeni piętnastu lat w gronie jurorów byli m.in. Krzysztof Zanussi, Artur Barciś, Hanna Śleszyńska, Ada Biedrzyńska, Izabela Trojanowska, Ania Wyszkoni, Zbigniew Zamachowski czy Stanisław Sojka. Od pierwszej edycji wspiera festiwal mieszkający w Bochni Marek Piekarczyk.

  • Patronat Honorowy: Pani Prezydentowa Agata Kornhauser – Duda
  • Partner Główny: Województwo Małopolskie
  • Dofinansowanie: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
  • Festiwal dofinansowano też ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury.
  • Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”.
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra