Kultura

Z Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem” pojechali do… Gruzji ZDJĘCIA

Fot. archiwum SOSzW w Bochni

Julia Bagińska, Norbert Tomaka i Gabriela Szyszka – laureaci dwóch ostatnich edycji Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” uczestniczyli w IV International Festival „Iveria Brilliant” w Tibilisi. Oprócz wykonawców z Polski wystąpili też utalentowani młodzi artyści z Armenii, Azerbejdżanu, Ukrainy i oczywiście Gruzji.

Festiwal „Iveria Brillant” miał charakter przeglądu twórczości osób niepełnosprawnych. Obejmował sztukę plastyczną, współczesną modę i piosenkę. Podobnie jak w Bochni, widoczny był aspekt integracji.

– Uczestnicy niepełnosprawni i zdrowi rówieśnicy występowali naprzemiennie, tak, jak u nas podczas pierwszych edycji. Z czasem w Bochni udało się stworzyć „integracyjne duety”. I właśnie w tej konwencji wystąpią w maju na naszym festiwalu zaproszeni uczestnicy z Gruzjimówi Jerzy Turek pomysłodawca i organizator festiwalu a także zastępca dyrektora SOSz-W w Bochni.

Festiwal „Iveria Brillant” realizowany jest pod egidą Social Enterprise Special Magazine i Monthly Publication Special Magazine. Patronuje mu Patriarcha Katolicki Gruzji. Pierwsza edycja odbyła się rok temu w Tibilisi, kolejna w  Marneuli, a następna w Kutaisi, przy wsparciu Urzędu Miasta i Administracji Prezydenta Gruzji. Tym razem organizatorzy na miejsce festiwalu wybrali, wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, pierwszą stolicę Gruzji – Mcchetę, która sąsiaduje z Tibilisi.

Wyjazd, który stanowił dodatkową nagrodę dla laureatów był możliwy dzięki nawiązanej współpracy pomiędzy organizatorami Festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem” oraz International Festival „Iveria Brilliant”. 

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Anonim

    22 stycznia godzina 16:08

    Dinkue barzo… 🙂

    Thanks… 🙂

    მადლობა… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra